Pregled po CROSBI profilu: Andrej Dujella (CROSBI Profil: 13944, MBZ: 174821, ORCID: 0000-0001-6867-5811)
-
101.Dujella, Andrej; Fuchs, ClemensOn a problem of Diophantus for rationals // Journal of number theory, 132 (2012), 10; 2075-2083 doi:10.1016/j.jnt.2012.04.004 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
102.Dujella, Andrej; Gyory, Kalman; Pinter, AkosOn power values of pyramidal numbers // Acta Arithmetica, 155 (2012), 2; 217-226 doi:10.4064/aa155-2-9 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
103.Pejković, TomislavPolynomial root separation and applications, 2012., doktorska disertacija, Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odsjek, Zagreb ; Strasbourg
-
104.Dujella, Andrej; Najman, FilipElliptic curves with large torsion and positive rank over number fields of small degree and ECM factorization // Periodica mathematica Hungarica, 65 (2012), 2; 193-203 doi:10.1007/s10998-012-8257-7 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
105.Diaz Alvarado, Saul; Dujella, Andrej; Luca, FlorianOn a conjecture regarding balancing with powers of Fibonacci numbers // Integers, 12A (2012), A2; 1-29 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
106.Dujella, Andrej; Luca, FlorianOn a variation of a congruence of Subbarao // Journal of the Australian Mathematical Society, 93 (2012), 1/2; 85-90 doi:10.1017/S1446788712000614 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
107.Dujella, Andrej; Luca, FlorianOn the sum of two divisors of (n^2 + 1)/2 // Periodica mathematica Hungarica, 65 (2012), 1; 83-96 doi:10.1007/s10998-012-8050-7 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
108.Aguirre, Julian; Dujella, Andrej; Peral, Juan CarlosOn the rank of elliptic curves coming from rational Diophantine triples // The Rocky Mountain journal of mathematics, 42 (2012), 6; 1759-1776 doi:10.1216/RMJ-2012-42-6-1759 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
109.Berczes, Attila; Dujella, Andrej; Hajdu, Lajos; Luca, FlorianOn the size of sets whose elements have perfect power n-shifted products // Publicationes mathematicae, 79 (2011), 3-4; 325-339 doi:10.5486/PMD.2011.5155 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
110.Petričević, VinkoKonvergente verižnih razlomaka i Newtonovi aproksimanti za kvadratne iracionalnosti, 2011., doktorska disertacija, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odsjek, Zagreb
-
111.Tadić, PetraRangovi familija eliptičkih krivulja i primjene na diofantske probleme, 2011., doktorska disertacija, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odsjek, Zagreb
-
112.Jukić Bokun, MirelaEliptičke krivulje velikog ranga nad kvadratnim poljima, 2011., doktorska disertacija, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odsjek, Zagreb
-
113.Najman, Filip; Dujella, Andrej; Kamienny; SheldonMordell-Weil groups of elliptic curves over number fields of small degree // 27th Journe'es Arithme'tiques
Vilnius: Vilnius University, 2011. str. 71-71 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni) -
114.Dujella, Andrej; Najman, FilipElliptic curves with large torsion and positive rank over number fields of small degree and ECM factorization // 11th Central European Conference on Cryptography
Deberecen: University of Debrecen, 2011. str. 56-56 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni) -
115.Bugeaud, Yann; Dujella, AndrejRoot separation for irreducible integer polynomials // Bulletin of the London Mathematical Society, 43 (2011), 6; 1239-1244 doi:10.1112/blms/bdr085 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
116.Dujella, Andrej; Jurasić, AnaSome Diophantine triples and quadruples for quadratic polynomials // Journal of combinatorics and number theory, 3 (2011), 2; 123-141 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
117.Dujella, Andrej; Pejković, TomislavRoot separation for reducible monic quartics // Rendiconti del Seminario matematico dell'Universita di Padova, 126 (2011), 63-72 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
118.Dujella, AndrejOn Hall's conjecture // Acta Arithmetica, 147 (2011), 4; 397-402 doi:10.4064/aa147-4-5 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
119.Dujella, Andrej; Ibrahimpašić, Bernadin; Jadrijević, BorkaSolving a family of quartic Thue inequalities using continued fractions // The Rocky Mountain journal of mathematics, 41 (2011), 4; 1173-1182 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
120.Dujella, AndrejDiophantine m-tuples // Number Theory and Its Applications
Deberecen, 2010. str. 10-10 (pozvano predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni) -
121.Jurasić, AnaPolinomne varijantne Diofantova problema, 2010., doktorska disertacija, Prirodoslovno matematićki fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
122.Dujella, AndrejElliptic curves // The 41st Annual Iranian Mathematical Conference
Urmija: Urmia University, 2010. (pozvano predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni) -
123.Dujella, AndrejHigh rank elliptic curves induced by Diophantine triples and congruent numbers // The 41st Annual Iranian Mathematical Conference
Urmija: Urmia University, 2010. (pozvano predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni) -
124.Vitković, ŠteficaKvadratna polja i kvadratne forme, 2010., diplomski rad, diplomski, Prirodoslovno matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
125.Kreso, DijanaEliptičke krivulje nad konačnim poljima, 2010., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
126.Ivković, MajaKriptografija u Drugom svjetskom ratu, 2010., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
127.Oršolić, IvanaMetode sita, 2010., diplomski rad, diplomski, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
128.Dujella, Andrej; Jukić Bokun, MirelaOn the rank of elliptic curves over Q(i) with torsion group Z/4Z × Z/4Z // Proceedings of the Japan Academy. Series A Mathematical sciences, 86 (2010), 6; 93-96 doi:10.3792/pjaa.86.93 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
129.Mujukić, ZrinkaSigurnost pametnih kartica u bankarstvu, 2010., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
130.Najman, FilipKompaktna reprezentacija cijelih kvadratnih brojeva i cjelobrojne točke na eliptičkim krivuljama, 2010., doktorska disertacija, Prirodoslovno matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
131.Dujella, Andrej; Soldo, IvanDiophantine quadruples in Z[√ -2] // Analele Stiintifice ale Universitatii Ovidius Constanta-Seria Matematica, 18 (2010), 1; 81-98 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
132.Dujella, Andrej; Jurasić, AnaOn the size of sets in a polynomial variant of a problem of Diophantus // International Journal of Number Theory, 6 (2010), 7; 1449-1471 doi:10.1142/S1793042110003575 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
133.Šoufek, TajanaDigitalni novac i digitalni čekovi, 2009., diplomski rad, Prirodoslovno matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
134.Lasić, LukaVisine u diofantskoj geometriji i posljedice abc-slutnje, 2009., magistarski rad, Prirodoslovno matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
135.Debogović, JelenaFermatovi brojevi, 2009., diplomski rad, PMF- Matematički odjel, Zagreb
-
136.Orešković, SanjaSavršeni brojevi, 2009., diplomski rad, PMF - Matematički odjel, Zagreb
-
137.Strišković, DorisMikroplaćanja, 2009., diplomski rad, PMF - Matematički odjel, Zagreb
-
138.Dujella, Andrej; Janfada, Ali S.; Salami, SajadA search for high rank congruent number elliptic curves // Journal of integer sequences, 12 (2009), 5; 1-11 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
139.Dujella, Andrej; Petričević, VinkoStrong Diophantine triples // 26th Journées Arithmétiques
Saint-Étienne: Université Jean Monnet, 2009. str. 46-46 (ostalo, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni) -
140.Petričević, VinkoPeriodski verižni razlomci, 2009., magistarski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
141.Majetić, AntonGeneriranje slučajnih brojeva, 2009., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
142.Laća, LucijaPametne kartice, 2009., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
143.Hladki, IvanaTehnologije za elektronsku trgovinu, 2009., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
144.Dujella, AndrejA variant of Wiener's attack on RSA // Computing, 85 (2009), 1-2; 77-83 doi:10.1007/s00607-009-0037-8 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
145.Ljaljić, GoranDistribucija prostih brojeva, 2009., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
146.Dujella, AndrejElliptic equations // Proceedings of the Winter School on Explicit Methods in Number Theory / Pinter, Akos (ur.).
Deberecen: University of Debrecen, 2009. str. 1-20 (pozvano predavanje, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni) -
147.Dujella, AndrejRational Diophantine sextuples with mixed signs // Proceedings of the Japan Academy Series A Mathematical Sciences, 85 (2009), 4; 27-30 doi::10.3792/pjaa.85.27 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
-
148.Daus, IvanaSigurnost sustava za mikroplaćanje, 2009., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
149.Sulejmani, MelaniKonveksni skupovi, 2008., diplomski rad, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb
-
150.Ibrahimpašić, BernadinPrimjena verižnih razlomaka u diofantskim aproksimacijama i kriptoanalizi, 2008., doktorska disertacija, Prirodoslovno-matematički fakultet - Matematički odjel, Zagreb