Pregled bibliografske jedinice broj: 938990
Uloga savjetovanja kao metode podrške za studentsku populaciju
Uloga savjetovanja kao metode podrške za studentsku populaciju // 2. hrvatski kongres o mentalnom zdravlju djece i mladih s međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom „Mentalno zdravlje djece i mladih – bogatstvo naroda“
Zagreb, 2018. str. 1-1 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)
CROSBI ID: 938990 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Uloga savjetovanja kao metode podrške za studentsku populaciju
(The role of counseling as a method of support for the student population)
Autori
Laklija, Maja ; Milić Babić, Marina
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni
Izvornik
2. hrvatski kongres o mentalnom zdravlju djece i mladih s međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom „Mentalno zdravlje djece i mladih – bogatstvo naroda“
/ - Zagreb, 2018, 1-1
Skup
2. hrvatski kongres o mentalnom zdravlju djece i mladih: Mentalno zdravlje mladih – bogatstvo naroda
Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 18.05.2018. - 19.05.2018
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
savjetovanje, studenti, prevencija, podrška
(counseling, students, prevention, support)
Sažetak
Posljednjih godina mentalno zdravlje studenata postaje prioritet u obrazovnim politikama diljem Europe. Upućujući na činjenicu da bi svaka odgojno-obrazovna ustanova treba imati organiziran sustav podrške za svoje polaznike, te vodeći računa o postojanju sustava podrške kao jednom od kriterija akreditacije sveučilišta i njihovih sastavnica. U sklopu Pravnog Fakulteta, Sveučilišta u Zagrebu djeluje Savjetovalište za studente Pravnog fakulteta. Razlozi javljanja studenata Pravnog fakulteta u Zagrebu u savjetovališnu službu mogu se podijeliti u tri ključna područja: osobno, obiteljsko i akademsko/karijerno. Savjetovalište pruža studentima mogućnost da identificiraju čimbenike koji pridonose njihovim poteškoćama uvažavajući psihološke, bihevioralne, interpersonalne i situacijske čimbenike a vodeći se individualnim karakteristikama studenta. Cilj je izlaganja podijeliti iskustvo rada sa studentima u okviru Savjetovalište za studente Pravnog fakulteta te ukazati i problematizirati izazove s kojima se kao savjetovatelji susrećemo vezano uz područje mentalnog zdravlja studenata. Zaključno rad ukazuje na važnost preventivnog savjetovališnog rada sa studentskom populacijom s ciljem unaprijeđena kvalitete života budućih akademski obrazovanih građana Hrvatske.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Socijalne djelatnosti
POVEZANOST RADA
Ustanove:
Pravni fakultet, Zagreb