Pregled bibliografske jedinice broj: 931410
Supervizijsko putovanje u Ukrainu i škrinja s blagom koju smo donijele
Supervizijsko putovanje u Ukrainu i škrinja s blagom koju smo donijele // Supervizija za suvremene prakse- kniga sažetaka / Marina Ajduković (ur.).
Zagreb: Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Biblioteka socijalnog rada, 2018. str. 34-34 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, stručni)
CROSBI ID: 931410 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Supervizijsko putovanje u Ukrainu i škrinja s blagom koju smo donijele
(Supervision trip to Ukraine and treasure chest that we brought)
Autori
Urbanc, Kristina ; Laklija, Maja ; Pantić, Zdenka ; Matić, Višnjsa
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, stručni
Izvornik
Supervizija za suvremene prakse- kniga sažetaka
/ Marina Ajduković - Zagreb : Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Biblioteka socijalnog rada, 2018, 34-34
ISBN
978-953-270-120-3
Skup
4. hrvatska konferencija o superviziji Supervizija za suvremene prakse
Mjesto i datum
Opatija, Hrvatska, 14.03.2018. - 16.03.2018
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
kulturološke raznolikosti i supervizija, trauma, tranzicija, održivost supervizije.
(cultural diversity and supervision, trauma, transition, sustainability of supervision.)
Sažetak
U okvoru projekta «Capacity Development for Psychosocial Support: Training, training of trainers and supervision» u organizaciji Društva za psihološku pomoć i GIZ – Deutsche Gesellschaft fur Zusammenarbeit od prosinca 2016. do rujna 2017. autorice izlaganja sudjelovale su u vođenju 12 supervizijskih grupa u Dnipru i Zaporožju, zapadnoj Ukraini. Grupe su sačinjavali stručnjaci iz sustava zdravstva, socijalne skrbi i obrazovanja te je za mnoge od njih sudjelovanje u ovim grupama predstavljalo prvi susret sa supervizijskim načinom rada. Osim izazova vezanih uz upoznavanje grupa sa supervizijom kao specifičnim načinom učenja, promišljanja i komuniciranja, autorice su doživjele i mnoge druge izazove vezane uz specifičnosti kulture, povijesnog nasljeđa, jezika, ustroja sustava iz kojih su dolazili supervizanti ali i specifičnosti vezane uz još uvijek aktualna ratna zbivanja u Ukraini te ulogu profesionalnih pomagača u radu s ratnim stradalnicima i njihovim obiteljima. U izlaganju će autorice podijeliti iskustva provođenja supervizijskih grupa u tom kontekstu, s fokusom na slijedeće teme: prisutnost traume u grupi ; kontratransferi supervizora: tranzicijski procesi i rat ; konstrukt heroizma i pitanje lojalnosti ; što supervizori uče od supervizanata ; što supervizor ostavlja za sobom – pitanje održivosti supervizije kao načina učenja i rada ; kako supervizant koristi grupu i supervizora ; specifičnosti supervizije u sklopu edukacije stručnjaka te potrebe za razvojno-integrativnim elementima supervizije, te vezano uz prevođenje i uloga povjerenja u grupi.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Socijalne djelatnosti
POVEZANOST RADA
Ustanove:
Pravni fakultet, Zagreb