Pregled bibliografske jedinice broj: 931407
Socijalni rad na odjelima psihijatrije i potreba za supervizijom
Socijalni rad na odjelima psihijatrije i potreba za supervizijom // Supervizija zs suvremene prakse -knjiga sažetaka / Marina Ajduković (ur.).
Zagreb: Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Biblioteka socijalnog rada, 2018. str. 38-38 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, ostalo)
CROSBI ID: 931407 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Socijalni rad na odjelima psihijatrije i potreba za supervizijom
(Social work at the departments of psychiatry and the need for supervision)
Autori
Zlomislić, Dunja ; Laklija, Maja
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, ostalo
Izvornik
Supervizija zs suvremene prakse -knjiga sažetaka
/ Marina Ajduković - Zagreb : Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Biblioteka socijalnog rada, 2018, 38-38
ISBN
978-953-270-120-3
Skup
4. hrvatska konferencija o superviziji Supervizija za suvremene prakse
Mjesto i datum
Opatija, Hrvatska, 14.03.2018. - 16.03.2018
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
supervizija, socijalni rad, odjel psihijatrije,
(supervision, social work, department of psychiatry,)
Sažetak
Socijalni rad u zdravstvu predstavlja specifično područje socijalnog rada uz koje se vezuju različiti izvori profesionalnog opterećenja socijalnih radnika kao i profesionalnog stresa. U ovom istraživanju fokus je stavljen na socijalne radnike zaposlene na odjelima psihijatrije u cilju dobivanja uvid u njihov doživljaj iskustva rada na odjelima psihijatrije te njihovu potrebu za supervizijom. Istraživanje je provedeno na uzorku od 23 socijalna radnika/ce zaposlena/e na odjelima psihijatrije u 5 bolnica na području Grada Zagreba. Za potrebe prikupljanja empirijske građe korišten je polustruktuirani intervju, a podaci su podvrgnuti analizi tematskog okvira. Kao izazove s kojima se susreću socijalni radnici navode izazove vezane uz djelokrug rada i iz ostvarenog kontakta s pacijentom. Čimbenici koje sudionici navode, a koji utječu na njihovu spremnost na uključivanje u superviziju, odnose se na percipiranu dobit od supervizije, organizacijski okvir supervizije, strukturu i obilježja supervizijske grupe, obilježja supervizora i organizacijske preduvjete. Rezultati istraživanja ukazuju na percipiranu potrebu za supervizijom socijalnih radnika zaposlenih na odjelima psihijatrije te daju smjernice o kojim čimbenicima treba voditi računa vezano za planiranje i organiziranje supervizije socijalnih radnika u zdravstvu. Također rezultati istraživanja ukazuju na potrebu osvještavanja odgovornosti poslodavaca za brigu o mentalnom zdravlju kako socijalnih radnika tako i drugih (ne)zdravstvenih struka te na odgovornost istih da zagovaraju svoje potrebe
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Socijalne djelatnosti