Pregled bibliografske jedinice broj: 897224
Poziv na primjenu smartphone-a i tablet računala u inženjerstvu
Poziv na primjenu smartphone-a i tablet računala u inženjerstvu // 8. susret Hrvatskog društva za mehaniku / Penava, Davorin ; Guljaš, Ivica ; Bošnjak Klečina, Mirjana (ur.).
Osijek: Hrvatsko društvo za mehaniku (HDM), 2017. str. 113-116 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 897224 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Poziv na primjenu smartphone-a i tablet računala u inženjerstvu
(Call for application of smartphones and tablet computers in engineering)
Autori
Kožar, Ivica
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
8. susret Hrvatskog društva za mehaniku
/ Penava, Davorin ; Guljaš, Ivica ; Bošnjak Klečina, Mirjana - Osijek : Hrvatsko društvo za mehaniku (HDM), 2017, 113-116
ISBN
978-953-7539-22-1
Skup
8. susret Hrvatskog društva za mehaniku
Mjesto i datum
Osijek, Hrvatska, 07.07.2017. - 08.07.2017
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
smartphone, inženjerstvo, edukacija, aplikacije
(smartphone, ingeineering, education, application)
Sažetak
Cilj je ovog rada poziv na korištenje smartphone-a u nastavi na tehničkim fakultetima i postavlja više pitanja nego što daje odgovora. U prvom redu je to pitanje opstanka fakulteta u obliku kakvi su danas. Velika sveučilišta engleskog govornog područja, kao Cambridge University, Oxford University, University College London, Yale Univeristy, MIT, Harvard, Trinity College Dublin i mnoga dr. već su dugo prisutna na Internetu s javno dostupnim snimkama predavanja i drugim nastavnim materijalima. Neka od njih su osnovala ili potaknula osnivanje nezavisnih MOOCs odjela ili poduzeća koja nude usluge školovanja i polaganja ispita preko Interneta, uz naknadu koja je višestruko manja od redovne cijene studiranja na tom sveučilištu. Pitanje koje si trebamo postaviti je: "zašto bi netko želio studirati kod nas?" Također, što bi trebao naučiti i kako ga podučavati a da od toga ima koristi i za 10 ili više godina, u ovom svijetu koji se vrlo brzo mijenja. Rješenje koje se predlaže je upotreba smartphone-a u nastavi, odnosno, tableta kao njihove, za nastavu puno praktičnije varijante. Isto tako, podučavanje treba zamijeniti motivacijom za samostalno učenje. Ukratko se navode osnovni razlozi u prilog korištenja smartphone-a i ukratko se prikazuju neke od mogućnosti koje nude kao pomagalo u nastavi na tehničkim fakultetima ; potpuniji prikaz mogućnosti smartphone-a i prikladnih aplikacija zahtjeva puno opširniji tekst.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Građevinarstvo
POVEZANOST RADA
Projekti:
HRZZ-IP-2013-11-9068 - Višeskalni model betona s identifikacijom parametara (ConcreteMuScID) (Kožar, Ivica, HRZZ - 2013-11) ( CroRIS)
Ustanove:
Građevinski fakultet, Rijeka
Profili:
Ivica Kožar
(autor)