Pregled bibliografske jedinice broj: 861072
Efikasnost opće i specijalističke tjelesne pripreme s naglaskom na stanični metodički organizacijski oblik rada
Efikasnost opće i specijalističke tjelesne pripreme s naglaskom na stanični metodički organizacijski oblik rada // Organizacijski oblici rada u područjima edukacije, sporta, sportske rekreacije i kineziterapije / Findak, Vladimir (ur.).
Zagreb: Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2013. str. 120-126 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 861072 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Efikasnost opće i specijalističke tjelesne pripreme s naglaskom na stanični metodički organizacijski oblik rada
(The efficiency of general and specialist physical training with a focus on the cellular methodical organizational form of work)
Autori
Jozić, Marijan ; Mendeš, Mijo
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
Organizacijski oblici rada u područjima edukacije, sporta, sportske rekreacije i kineziterapije
/ Findak, Vladimir - Zagreb : Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2013, 120-126
Skup
22. ljetna škola kineziologa Republike Hrvatske
Mjesto i datum
Poreč, Hrvatska, 25.06.2013. - 29.06.2013
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
opća tjelesna priprema ; specijalistička tjelesna priprema ; stanični metodični organizacijski oblik rada
(general physical preparation ; specialist physical preparation ; the cellular methodical organizational form of work)
Sažetak
Cilj je ovoga rada utvrđivanje efikasnosti tromjesečnog treninga s naglaskom na stanični metodički organizacijski oblik rada. U gore narečenom peridu realizirao se trotjedni udarni mikrociklus dok su u preostalim vremenskim periodima realizirani održavajući mikrociklusi s naglaskom na individualizirani metodički organizacijski oblik rada. Rezultati ovoga rada potvrđuju da je tromjesečni trenažni period s naglaskom na trotjedni udarni mikrociklus uz dominaciju staničnog metodičkog organizacijskog oblika rada i elemenata samoobrane izazvao statistički značajne promjene u svim motoričkim varijablama na nivou pogreške manje od 1%. U radu je prezentiran i „novi“ set testova za procjenu motoričkih sposobnosti policijskih službenika kojima se provodi kako tranzitivno tako i finalno provjeravanje istih, sve u cilju povećanja i održanja kako visoke razine motoričkih sposobnosti tako i visoke razine intrinzičke motivacije za izvršavanje različitih službenih zadaća. Sami transformacijski efekti u svim motoričkim varijablama mogu se pripisati programu trotjednog ciklusa s naglaskom na realizaciju staničog metodičkog organizacijskog oblika rada te regenerirajućem utjecaju održavajućih mikrociklusa sa sadržajima samoobrane i situacijskog treninga u kojima dominira individualni rad i rad u grupi kao i trening sa girjama. Sami efekti treninga također pripadaju i modelima treninga za razvoj različitih tipova snage primjenom različitih metoda intervalnog rada, kao i natjecateljskom duhu tijekom realizacije same obuke.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Kineziologija
POVEZANOST RADA
Ustanove:
MUP, Policijska akademija "Prvi hrvatski redarstvenik", Veleučilište kriminalistike i javne sigurnosti,
Sveučilište Libertas