Pregled bibliografske jedinice broj: 790340
Od valorizacije do afirmacije. Razmišljanja o čitanju na temelju slikovnice "Ja se mraka ne bojim" Ljubice Kolarić-Dumić
Od valorizacije do afirmacije. Razmišljanja o čitanju na temelju slikovnice "Ja se mraka ne bojim" Ljubice Kolarić-Dumić // Književnast i dijete, III (2014), 3; 77-85 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, stručni)
CROSBI ID: 790340 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Od valorizacije do afirmacije. Razmišljanja o čitanju na temelju slikovnice "Ja se mraka ne bojim" Ljubice Kolarić-Dumić
Autori
Jurdana, Vjekoslava
Izvornik
Književnast i dijete (1848-5618) III
(2014), 3;
77-85
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, stručni
Ključne riječi
čitanje; dijete slikovnica; Ljubica Kolarić-Dumić; "Ja se mraka ne bojim"
Sažetak
U radu se analizira problematika razvijanja čitalačke kulture kod najmlađeg primatelja - djeteta. Slikovnica kao prva knjiga u životu djeteta pri tome ima posebnu ulogu. Stoga je potrebno afirmirati kvalitetne slikovnice - pisane za djecu, te se u tom okviru detaljno analizira i primjer takve slikovnice, naime treće, izmijenjeno i dopunjeno izdanje slikovnice "Ja se mraka ne bojim" Ljubice Kolarić-Dumić.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Pedagogija, Filologija