Pregled bibliografske jedinice broj: 748130
Veteranska atletika i njezin značaj za razvoj sportsko – rekreacijskog turizma
Veteranska atletika i njezin značaj za razvoj sportsko – rekreacijskog turizma // 2. međunarodna konferencija o menadžmentu u turizmu i sportu "Stanje i mogućnosti zdravstvenog i sportsko-rekreacijskog turizma" / prof.dr.sc. Nevenka Breslauer (ur.).
Čakovec: Međimursko veleučilište u Čakovcu, 2012. str. 243-249 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 748130 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Veteranska atletika i njezin značaj za razvoj sportsko – rekreacijskog turizma
(Veteran athletics and its importance for development of sport and leisure tourism)
Autori
Pukšar, Ivan ; Vitner Marković, Silvija
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
2. međunarodna konferencija o menadžmentu u turizmu i sportu "Stanje i mogućnosti zdravstvenog i sportsko-rekreacijskog turizma"
/ Prof.dr.sc. Nevenka Breslauer - Čakovec : Međimursko veleučilište u Čakovcu, 2012, 243-249
Skup
Stanje i mogućnosti zdravstvenog i sportsko-rekreacijskog turizma
Mjesto i datum
Sveti Martin na Muri, Hrvatska, 12.04.2012. - 13.04.2012
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
sportsko-rekreacijski turizam; veteranska atletika; atletska natjecanja
(sport & recreational tourism; masters athletics; athletics competitions)
Sažetak
Veteranskom atletikom bave se atletičari stariji od 35 godina života. Pored cestovnog i planinskog trčanja te maratona, veliki broj atletičara bavi se stadionskom atletikom u više od pedeset diciplina i 14 dobnih kategorija. U zemljama poput Njemačke, Velike Britanije, Italije, Španjolske i Francuske bavljenje veteranskim sportom je izuzetno razvijeno. Svake godine se organiziraju atletska natjecanja, od mitinga do državnih, regionalnih, kontinentalnih i svjetskih prvenstava cijele godine, na otvorenom i u dvoranama. Na većim natjecanjima kao što su europska i svjetska prvensta nastupa od 3000 do 10 000 sportaša. Sportaši u destinaciji borave i do desetak dana za vrijeme trajanja natjecanja. Zemlje poput Španjolske, Italije, Francuske, Grčke i Turske organiziraju posebne kampove za pripremu sportaša i potiču starije natjecatelje da se bave sportom nakon završetka njihove aktivne karijere. Organiziranim pristupom ovoj ciljnoj skupini moguće je ostvariti značajan prihod u turizmu kroz posebne programe boravka, kako u trenažnom procesu, tako u organizaciji većih natjecanja.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Ekonomija