Pregled bibliografske jedinice broj: 741253
Izazovi socijalne pedagogije u zaštiti mentalnog zdravlja
Izazovi socijalne pedagogije u zaštiti mentalnog zdravlja // 4. hrvatski kongres socijalnih pedagoga "Izvan granica" zbornik sažetaka / Kovčo Vukadin, Irma ; Dodig, Dora (ur.).
Zagreb: Sveučilište u Zagrebu Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, 2014. str. 58-59 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, stručni)
CROSBI ID: 741253 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Izazovi socijalne pedagogije u zaštiti mentalnog zdravlja
(Challenges of social pedagogy in mental health care)
Autori
Peraica, Tina
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, stručni
Izvornik
4. hrvatski kongres socijalnih pedagoga "Izvan granica" zbornik sažetaka
/ Kovčo Vukadin, Irma ; Dodig, Dora - Zagreb : Sveučilište u Zagrebu Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, 2014, 58-59
ISBN
978-953-6418-75-6
Skup
4. hrvatski kongres socijalnih pedagoga "Izvan granica"
Mjesto i datum
Supetar, Hrvatska, 09.10.2014. - 11.10.2014
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
mentalno zdravlje ; djeca ; mladi ; odrasle osobe
(mental health ; children ; youth ; adults)
Sažetak
Cilj simpozija je predstaviti rad socijalnih pedagoga zaposlenih na poslovima zaštite mentalnog zdravlja u sustavu zdravstva. Na simpoziju će u uvodnom izlaganju biti prikazane ključne prednosti i nedostaci u radu socijalnih pedagoga zaposlenih u sustavu zdravstva te će biti prezentirani odobreni dijagnostičko-terapijski postupci (DTP) za socijalne pedagoge koji rade u ovom sustavu. Povijesno je potreba za interdisciplinarnim timovima u zbrinjavanju bolesne djece opisana 1923. (KBC Zagreb) a za stručnjacima našeg profila obrazovanja u zbrinjavanju psihički oboljelih 1955. godine (u Klinici za psihijatriju Vrapče) dok je tek sa odobravanjem navedenih postupaka moguće validirati njihov rad. Obilježja rada socijalnih pedagoga u ovom sustavu će se prikazati kroz prezentacije socijalnih pedagoginja zaposlenih u različitim zdravstvenim institucijama: Kliničkom bolničkom centru Zagreb, Kliničkoj bolnici Dubrava, Klinici za dječje bolesti Zagreb, Klinici za psihijatriju Vrapče i to kroz četiri prezentacije. Kroz navedene prezentacije bit će pružen uvid u različite tretmanske programe koje socijalni pedagozi provode u navedenim institucijama te će također biti prikazana obilježja rada s različitim populacijama (djecom, adolescentima i odraslim osobama) sa i bez mentalnih poremećaja.
Izvorni jezik
Engleski
Znanstvena područja
Kliničke medicinske znanosti