Pregled bibliografske jedinice broj: 676083
Uređenje voda
Uređenje voda. Zagreb: Hrvatska sveučilišna naklada, 2013 (Udžbenik)
CROSBI ID: 676083 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Uređenje voda
(Regulation of water)
Autori
Šimunić, Ivan
Ostali urednici
Šikić, Anita
Vrsta, podvrsta i kategorija knjige
Autorske knjige, udžbenik, znanstvena
Izdavač
Hrvatska sveučilišna naklada
Grad
Zagreb
Godina
2013
Stranica
260
ISBN
978-953-169-249-6
Ključne riječi
Vode u prirodi; voda u tlu; bilanca vode u tlu; žaštita područja od štetnog djelovanja voda; suvišne vode u tlu; odvodnja suvišnih voda; navodnjavanje; kakvoća vode
(natural water resources; water in soil; soil water balance; protection from harmful water activity; surface water in soil; drainage of surface water in soil; irrigation; quality of water)
Sažetak
Uređenje voda odnosi se na više različitih aktivnosti, mjera i zahvata koje čovjek poduzima u prirodi (vodama i tlu)u procesu iskorištavanja voda i zaštite od štetnog djelovanja suvišnih voda primjenjujući znanja, metode i tehnike više znanstvenih disciplina iz područja prirodnih, biotehničkih i tehničkih znanosti, od kojih svaka s različitih aspekata istražuje i proučava vodu, njezine pojavne oblike i kretanje u prirodi, količinu i kakvoću voda, sustave korištenja i upravljanja vodama te zaštitu voda.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Poljoprivreda (agronomija)
POVEZANOST RADA
Projekti:
178-1782221-2037 - UTJECAJ HERBICIDA I GNOJIVA NA KAKVOĆU VODA I TLA U HIDROMELIORIRANIM POVRŠINAMA (Šimunić, Ivan, MZOS ) ( CroRIS)
Ustanove:
Agronomski fakultet, Zagreb
Profili:
Ivan Šimunić
(autor)