Pregled bibliografske jedinice broj: 645308
Odjeci Slamnigova ludizma u poeziji 90-ih
Odjeci Slamnigova ludizma u poeziji 90-ih // O Slamnigu : zbornik radova s međunarodnoga znanstvenog skupa Modernitet druge polovice dvadesetog stoljeća, Ivan Slamnig - Boro Pavlović, postmodernitet / Rem, Goran (ur.).
Osijek, 2003. str. 99-122 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 645308 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Odjeci Slamnigova ludizma u poeziji 90-ih
(Slamnig's ludism echoes in 1990s poetry)
Autori
Jukić, Sanja
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
O Slamnigu : zbornik radova s međunarodnoga znanstvenog skupa Modernitet druge polovice dvadesetog stoljeća, Ivan Slamnig - Boro Pavlović, postmodernitet
/ Rem, Goran - Osijek, 2003, 99-122
ISBN
953-6456-40-0
Skup
1. dani Ivana Slamniga
Mjesto i datum
Osijek, Hrvatska; Pečuh, Mađarska, 08.11.2001. - 10.11.2001
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
ludizam; izvantekstualna zbilja; pjesničke strukture; transpozicijska komika
(ludism; extralinguistic reality; poetical structure; transpositional ludism)
Sažetak
Rad prepoznaje tragove Slamnigove poetike u hrvatskoj poeziji 90-ih godina. Zajednički im je način referiranja na izvantekstualnu zbilju, koji je bitno obilježen igrom, što daje mogućnost razvrstavanja poetskih modela 90-ih na one koji su izgrađeni na ludističkom načelu s primarnom nakanom proizvođenja smiješnog i na one kojima su postupci jezičnog, formalnog i tematskog ludizma tek dio pjesmotvornog materijala, a postignuti učinci su ironija, cinizam i parodija.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Filologija