Pregled bibliografske jedinice broj: 627798
Slobodne aktivnosti studenata u vrijeme recesije
Slobodne aktivnosti studenata u vrijeme recesije, 2010., diplomski rad, Filozofski fakultet, Split
CROSBI ID: 627798 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Slobodne aktivnosti studenata u vrijeme recesije
(Leisure activities of students during the recession)
Autori
Džakula, Ana-Marija
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Ocjenski radovi, diplomski rad
Fakultet
Filozofski fakultet
Mjesto
Split
Datum
29.09
Godina
2010
Stranica
96
Mentor
Pilić, Šime
Ključne riječi
mladi; organizacija vremena; slobodne aktivnosti; recesija; gospodarska kriza; životni standard; vrijednosti; društvene promjene
(young people; organization of time; leisure activities; recession; economic crisis; the standard of living; values; social changes)
Sažetak
Ovaj rad govori o slobodnim aktivnostima splitskih studenata u vrijeme recesije. Na uzorku od 650 studenata, što je 10% svih studenata prve godine preddiplomskog i prve godine diplomskog studija, cilj je bio utvrditi studentska promišljanja o aktualnim problemima u državi i svijetu, čime se bave u slobodno vrijeme, jesu li morali promijeniti slobodno vrijeme, kakve su im vrijednosti i stajališta u životu, što njima znači pojam – „životni standard“ i koje su im istaknute vrijednosti današnjice. Utvrdili smo da većina njih nije svjesna ekonomske krize niti da im se standard nešto značajno promijenio od srednje škole, odnosno preddiplomskog studija, ali smo ustanovili da žele promjene, kako u slobodnom vremenu, tako i na fakultetu i organizaciji nastave. Slobodno vrijeme najviše provode u kafićima i druženju sa prijateljima, a najmanje čitajući knjige ili posjećujući kina/kazalište. Mediji su od iznimnog značaja za njihove živote čemu svjedoči učestalo korištenje Interneta i društvenih mreža. Od vrijednosti u životu cijene odnos sa roditeljima, prijateljima i životnim partnerom. Tradicionalnost i nacionalnost ovise o vremenskom razdoblju u kojem se naši ispitanici nalaze. Ističu da životni standard nije na razini ranijeg i da su financijski ograničeni u svojim mogućnostima i afinitetima.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Sociologija