Pregled bibliografske jedinice broj: 619952
"Stjecanje kompetencija kao ključnog činitelja u obrazovanju za poduzetništvo"
"Stjecanje kompetencija kao ključnog činitelja u obrazovanju za poduzetništvo" // Učenje za poduzetništvo: zbornik radova / Tafra, Vitomir (ur.).
Zagreb: Visoka škola za ekonomiju, poduzetništvo i upravljanje Nikola Šubić Zrinski, 2011. str. 311-323 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 619952 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
"Stjecanje kompetencija kao ključnog činitelja u obrazovanju za poduzetništvo"
("Competence Acquisition as a Key Factor in Education for Entrepreneurship")
Autori
Živić, Tihomir ; Mesić Škorić, Marija ; Todorović, Melita
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
Učenje za poduzetništvo: zbornik radova
/ Tafra, Vitomir - Zagreb : Visoka škola za ekonomiju, poduzetništvo i upravljanje Nikola Šubić Zrinski, 2011, 311-323
Skup
1. međunarodna konferencija o učenju za poduzetništvo ICEL
Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 02.06.2011
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
kompetencija ; obrazovanje ; poduzetništvo ; gospodarski subjekti (poduzetnici)
(competence ; education ; entrepreneurship ; economic entities (entrepreneurs))
Sažetak
Zbog važnosti obrazovanja profesionalnog osoblja radi gospodarskoga razvoja istočne Hrvatske, napose Vukovarsko-srijemske županije kao područja posebne državne skrbi, bilo je nužno pokrenuti trogodišnji Stručni studij Trgovine na Veleučilištu Lavoslava Ružičke u Vukovaru. Veleučilište Lavoslava Ružičke u Vukovaru ulaže maksimalne napore u razvoj nastavnih planova i programa cjeloživotnoga učenja u području obrazovanja i povećanja mobilnosti u odnosu na studente uključene u ovaj proces. Ovi programi prilagođeni su u skladu sa smjernicama Međunarodne udruge za cjeloživotno učenje i poučavanje (International Association for Continued Education and Training, IACET) iz Washingtona, DC, te Europske unije.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Ekonomija, Filologija
Napomena
Tematsku osnovicu rada čini iscrpna analiza stjecanja kompetencija, posebice onih inojezičnih, kao jednog od ključnih čimbenika u obrazovanju za današnje poduzetništvo, a oprimjerena je nastavom Poslovnog engleskog jezika na Stručnom studiju trgovine i tečajem Poslovnog engleskog jezika u Centru za cjeloživotno učenje Veleučilišta Lavoslava Ružičke u Vukovaru u suradnji s renomiranom izdavačkom kućom Pearson. Uz to, glede angloameričke strukovne filologije i praćenja kurentnih trendova, naglašena je važnost ulaganja maksimalnih napora u razvoj regularnih nastavnih planova i programa cjeloživotnog učenja u području obrazovanja i povećanja mobilnosti u odnosu na studente uključene u ovaj proces. Autori zaključuju kako i dalje postoji potreba prilagodbe tih programa u skladu sa smjernicama Međunarodne udruge za cjeloživotno učenje i poučavanje (International Association for Continued Education and Training, IACET) iz Washingtona, DC, te Europske unije.
POVEZANOST RADA
Ustanove:
Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku - Odjel za kulturologiju
Profili:
Tihomir Živić
(autor)