Pregled bibliografske jedinice broj: 596116
Upotreba Webpress-a u izgradnji multimedijskih sustava
Upotreba Webpress-a u izgradnji multimedijskih sustava, 2012., diplomski rad, diplomski, Grafički fakultet, Zagreb
CROSBI ID: 596116 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Upotreba Webpress-a u izgradnji multimedijskih sustava
(Use Webpress-building in multimedia systems)
Autori
Borovnjak, Saša
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Ocjenski radovi, diplomski rad, diplomski
Fakultet
Grafički fakultet
Mjesto
Zagreb
Datum
21.09
Godina
2012
Stranica
76
Mentor
Mrvac, Nikola
Neposredni voditelj
Matijević, Mile
Ključne riječi
WordPress; Content Management System; Web tehnologije
(WordPress; Content Management System; Web technologies)
Sažetak
WordPress je besplatan sustav otvorenog koda za upravljanje web sadržaja. Nastao je kao platforma za objavljivanje bloga, da bi kasnije evoluirao u kompletni Web Content Management System (Sustav za upravljanje web sadržaja) s velikim brojem tema i dodataka koji se konstantno razvijaju i nadopunjavaju. WordPress se jako dobro uklopio u današnje tržište web tehnologije koje zahtijeva veliku količinu sadržaja i sve češće nadograđivanje stranica. Dinamičke web stranice koje su prepune različitog multimedijalnog sadržaja, zahtijevaju odgovarajući sustav koji bi na brz i jednostavan način omogućio upravljanje sadržajem. Njegova primarna orijentacija je estetika, web standardi i jednostavnost u korištenju i nadograđivanju. WordPress je doživio globalnu ekspanziju zbog jednostavnog upravljanja sadržajem s bilo kojeg računala koje ima pristup internetu. U ovom diplomskom radu izrađena je istraživačka anketa i prikazano je na primjeru, način upravljanja sadržajem u WordPressu. Anketa je koncipirana tako da ispitanici odgovaraju na pitanja koja će nam dati uvid u kvalitativne parametre WordPressa. Pitanja se baziraju na njihovom iskustvu u radu sa WordPressom. Anketa će također obuhvaćati pitanja vezana za usporedbu WordPressa s WCMS sustavima. Na temelju dobivenih rezultata pokušat ćemo dobiti sliku o području djelovanja WordPressa u kreiranju web tehnologija, te utvrditi prednosti i nedostatke WordPressa u odnosu na Joomlu i Drupal. Predviđanja korisnika na temelju njihovih iskustava dat će nam predodžbu o budućnosti WCMS sustava.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Grafička tehnologija, Informacijske i komunikacijske znanosti
POVEZANOST RADA
Projekti:
128-1281955-1960 - Evaluacija kvantitavnih i kvalitativnih kriterija procesa grafičke reprodukcije (Mrvac, Nikola, MZOS ) ( CroRIS)
128-1281955-1962 - Studij tehnoloških čimbenika grafičkog dizajna za sustavno unapređenje kvalitete (Zjakić, Igor, MZOS ) ( CroRIS)
Ustanove:
Grafički fakultet, Zagreb