Pregled bibliografske jedinice broj: 57033
Senzorska kakvoća "Tena" grickalica s dodatkom arome sira
Senzorska kakvoća "Tena" grickalica s dodatkom arome sira // 7. stručno savjetovanje inžinjera konditorske industrije Hrvatske
Trogir: Poduzeće za razvoj i unaprijeđenje konditorske industrije, 1999. str. 26-27 (poster, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 57033 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Senzorska kakvoća "Tena" grickalica s dodatkom arome sira
(Sensory Quality of "Tena" snacks with addition of cheese aroma)
Autori
Hardi, Jovica ; Uzelac, Branko ; Ugarčić-Hardi, Žaneta ; Brajković, Jasminka ; Koceva, Daliborka ; Primorac, Ljiljana
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
7. stručno savjetovanje inžinjera konditorske industrije Hrvatske
/ - Trogir : Poduzeće za razvoj i unaprijeđenje konditorske industrije, 1999, 26-27
Skup
7. stručno savjetovanje inžinjera konditorske industrije Hrvatske
Mjesto i datum
Trogir, Hrvatska, 26.05.1999. - 29.05.1999
Vrsta sudjelovanja
Poster
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
aroma sira; senzorska kakvoća
(cheese aroma; sensory quality)
Sažetak
U velikoj paleti vafl proizvoda koji se danas nalaze na našem tržištu, vrlo značajno mjesto zauzimaju grickalice bazirane na proizvodnji vafl listova za kolače i kekse. Oni se proizvode uz modifikaciju na liniji vafl-listova u fazi razlijevanja tijesta i to tako, da se nakon pečenja dobivaju na jednoj plohi za pečenje 9 do 12 jednakih kružno oblikovanih komada s različito oblikovanim površinama. Na našem su se tržištu u jakoj konkurenciji raznih uvoznih proizvoda vrlo dobro probile "Tena" grickalice sa sirom, koje već dugo godina osvajaju priznanja na sajmovima i omiljene su među potrošačima kao snack-grickalice (koktel-grickalice). Bez obzira na veliku potražnju proizvoda na tržištu, uočeno je da miris "Tena" grickalica po siru nije dovoljno izražen. Cilj primijenjenih istraživanja u ovom radu bio je poboljšati okus, a posebno miris "Tena" grickalica, primjenom različitih aroma sireva, te ribanog sira Parmesana.
Izvorni jezik
Hrvatski
POVEZANOST RADA
Ustanove:
Prehrambeno-tehnološki fakultet, Osijek
Profili:
Daliborka Koceva Komlenić
(autor)
Jovica Hardi
(autor)
Žaneta Ugarčić-Hardi
(autor)
Ljiljana Primorac
(autor)