Pregled bibliografske jedinice broj: 497639
Identifikacija pomoću otiska prsta upotrebom kompleksnog filtriranja
Identifikacija pomoću otiska prsta upotrebom kompleksnog filtriranja, 2007., diplomski rad, Elektrotehnički fakultet, Osijek
CROSBI ID: 497639 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Identifikacija pomoću otiska prsta upotrebom kompleksnog filtriranja
(Fingerprint Identification Using Complex Filters)
Autori
Javorović, Mario
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Ocjenski radovi, diplomski rad
Fakultet
Elektrotehnički fakultet
Mjesto
Osijek
Datum
24.05
Godina
2007
Stranica
56
Mentor
Hocenski, Željko
Ključne riječi
Otisak prsta; biometrika; filter
(Fingerprint; Biometrics; Filter)
Sažetak
U radu je obrađena problematika prepoznavanja pomoću otiska prsta. Detaljno su opisane značajke otiska prsta uz usporedbu s ostalim biometrijskim metodama. Također je objašnjeno kako se pribavljaju otisci prsta. Opisani su algoritmi koji se primjenjuju u automatskim sustavima identifikacije pomoću otiska prsta te je napisana aplilkacija "PrintID" koja koristi jedan takav algoritam. Aplikacija "PrintID" omogućava promjenu veličine skupa Gaborovih filtera koji su okosnica primijenjene metode. Na taj se način aplikacija može prilagodit za rad s različitim veličinama baze otisaka i različitim zahtjevima preciznosti.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Računarstvo
POVEZANOST RADA
Projekti:
165-0361621-2000 - Distribuirano računalno upravljanje u transportu i industrijskim pogonima (Hocenski, Željko, MZO ) ( CroRIS)
Ustanove:
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek
Profili:
Željko Hocenski
(mentor)