Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 478611

ZRGB aparatura za dualnu detekciju


Žiljak, Vilko; Žiljak-Stanimirović, Ivana; Pap, Klaudio; Žiljak-Vujić, Jana
ZRGB aparatura za dualnu detekciju
Hrvatski patentni glasnik 2 (2012) 367.


CROSBI ID: 478611 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
ZRGB aparatura za dualnu detekciju
(Dual detection ZRGB apparatus)

Autori
Žiljak, Vilko ; Žiljak-Stanimirović, Ivana ; Pap, Klaudio ; Žiljak-Vujić, Jana

Broj patenta
P20100451A

Godina
2012

Datum patenta
29.02.2012.

Nositelj prava
Žiljak, Vilko ; Žiljak-Stanimirović, Ivana ; Pap, Klaudio ; Žiljak-Vujić, Jana, Zagreb, Hrvatska

Sažetak
Ovim izumom se rješava problem istovremenog paralelnog gledanja u dva različita dijela elektromagnetskog spektra: vidnog područja (400 nm do 700 nm) i bliskog infracrvenog NIR (Near InfraRed) područja (800 nm do 1000 nm). ZRGB aparatura za dualnu detekciju se sastoji od jednog digitalnog fotoaparata s zaslonom u RGB standardu i drugog prerađenog digitalnog fotoaparata, povezanog s prvim, s zaslonom za NIR područje – Z slika. Konstrukcija zajedničkog postolja omogućuje pomicanje po tri osi da bi se ugodilo Z promatranje s paralelnim RGB promatranjem što je bitno za bliske i udaljenije objekte kao i za međusobnu kalibraciju. Uz upotrebu Z markera na objektu moguće je unaprijediti ugađanje dvaju slika i preklapanje RGB piksela na Z piksel istih adresnih pozicija. Aparatura omogućava detekciju steganografske slike ugrađene s Infraredesign metodom kao i snimanje slika parova ili potpuno samostalnih slike radi arhiviranja i buduće analize. Stvorila se mogućnost lagane prenosne detekcije Infraredesign zaštite na tekstilnim proizvodima, farmaceutskim proizvodima, svim vrstama zaštićenih pakiranja i vrhunskim sigurnosnim dokumentima od putovnice, osobne karte pa sve do novčanica. S aparaturom se unapređuje autentifikacija umjetničkih djela. Ona se mogu arhivirati u Z i RGB zapisu i naknadnim integracijskim algoritmima reproducirati u posebnim katalozima s autentifikacijskim karakteristikama. Korist ZRGB aparature je i u detekciji zaštite reprodukcije portreta sa sigurnosnim portretom na zaštitnim dokumentima za autentifikaciju ljudi. Tada se na carinama, policijskim postajama i drugim mjestima autentifikacije ljudi može zabilježiti, odvojeno i istovremeno, vidljiva slika sprijeda na dokumentu kao RGB slika i sakrivena slika profila osobe u otisnutoj slici kao Z slika.

Izvorni jezik
Hrvatski

Znanstvena područja
Fizika, Elektrotehnika, Grafička tehnologija



POVEZANOST RADA


Projekti:
128-1281957-1956 - Unapređivanje radnih tokova u procesima grafičke reprodukcije
128-1281957-1961 - Grafika dokumenata i vrijednosnica

Ustanove:
Grafički fakultet, Zagreb,
Tehničko veleučilište u Zagrebu


Citiraj ovu publikaciju:

Žiljak, Vilko; Žiljak-Stanimirović, Ivana; Pap, Klaudio; Žiljak-Vujić, Jana
ZRGB aparatura za dualnu detekciju
Hrvatski patentni glasnik 2 (2012) 367.
Žiljak, Vilko ; Žiljak-Stanimirović, Ivana ; Pap, Klaudio ; Žiljak-Vujić, Jana (2012) ZRGB aparatura za dualnu detekciju, P20100451A.
@patent{patent, author = {\v{Z}iljak, Vilko and \v{Z}iljak-Stanimirovi\'{c}, Ivana and Pap, Klaudio and \v{Z}iljak-Vuji\'{c}, Jana}, year = {2012}, keywords = {}, title = {ZRGB aparatura za dualnu detekciju}, keyword = {}, publisherplace = {Zagreb} }
@patent{patent, author = {\v{Z}iljak, Vilko and \v{Z}iljak-Stanimirovi\'{c}, Ivana and Pap, Klaudio and \v{Z}iljak-Vuji\'{c}, Jana}, year = {2012}, keywords = {}, title = {Dual detection ZRGB apparatus}, keyword = {}, publisherplace = {Zagreb} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font