Pregled bibliografske jedinice broj: 402693
Organizacija sustava upravljanja u kriznim situacijama na nacionalnoj razini
Organizacija sustava upravljanja u kriznim situacijama na nacionalnoj razini // IV. Znanstveno-stručna konferencija s međunarodnim sudjelovanjem Menadžment i sigurnost (M & S 2009) : Krizni menadžment / Cingula, Marijan ; Taradi, Josip (ur.).
Zagreb: Hrvatsko društvo inženjera sigurnosti, 2009. str. 117-131 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 402693 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Organizacija sustava upravljanja u kriznim situacijama na nacionalnoj razini
(Organization of system of management in crisis situations on national level)
Autori
Mihaljević, Branko ; Toth, Ivan
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
IV. Znanstveno-stručna konferencija s međunarodnim sudjelovanjem Menadžment i sigurnost (M & S 2009) : Krizni menadžment
/ Cingula, Marijan ; Taradi, Josip - Zagreb : Hrvatsko društvo inženjera sigurnosti, 2009, 117-131
ISBN
978-953-55241-2-0
Skup
Znanstveno-stručna konferencija s međunarodnim sudjelovanjem Menadžment i sigurnost (4 ; 2009)
Mjesto i datum
Čakovec, Hrvatska, 03.06.2009
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
krizna situacija; organizacija; sustav; upravljanje
(crisis situation; system; management)
Sažetak
Ne postoji obrazac za stvaranje savršenog mehanizma za upravljanje u kriznim situacijama. Savki mehanizam odražava karakteristike organizacije koja ga stvara. No, postoje neki opći koraci u stvaranju vlastitog mehanizma upravljanja. Teorijska i praktična organizacija sustava upravljanja u kriznim situacijama razlikuje se od jedne zemlje do druge u zavisnosti od brojnih konkretnih postojećih nacionalnih uvjeta. Organizacija sustava upravljanja mora biti sukladna sa trenutnom političko-teritorijalnom organizacijom zemlje. Nacionalni sustav upravljanja u kriznim situacijama mora istovremeno biti centraliziran i omogućiti decentralizirano izvršavanje plana za upravljanje u kriznim situacijama. Sustav upravljanja mora biti strukturiran prema postojećim nacionalnim propisima kako bi omogućio koordinaciju i ispunio sva očekivanja i nastojanja u upravljanju u kriznim situacijama postojećih vladinih agencija i institucija, te ne smije ometati njihovo normalno funkcioniranje. Bez obzira na činjenice da je u različitim državama sustav upravljanja različito koncipiran i postavljen, svima njima je zajedničko nekoliko elemenata: koordinacija, nadzor, učinkovito i brzo djelovanje u kriznim situacijama.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Politologija