Pregled bibliografske jedinice broj: 285699
Odbojka na pijesku i njezini potencijali u sportu i turizmu
Odbojka na pijesku i njezini potencijali u sportu i turizmu // Zbornik radova Međunarodnog znanstvenog skupa "Menedzment u sportu i turizmu" / Bartoluci, Mato (ur.).
Zagreb: Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2004. str. 177-180 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 285699 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Odbojka na pijesku i njezini potencijali u sportu i turizmu
Autori
Laginja, Bojan ; Vučetić, Vlatko
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
Zbornik radova Međunarodnog znanstvenog skupa "Menedzment u sportu i turizmu"
/ Bartoluci, Mato - Zagreb : Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2004, 177-180
Skup
Međunarodni znanstveni skup "Menedzment u sportu i turizmu"
Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 20.02.2004. - 21.02.2004
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
turizam ; odbojka na pijesku ; menađment
(tourism ; volleyball ; management)
Sažetak
Odbojka na pijesku jednostavna je i pregledna igra. Medijski je izuzetno atraktivna, pogodna za televizijsko praćenje te vrlo pristupaćna u svim situacijama jer zahtjeva samo pijesak dubine dvadesetak centimetara, površine 16m x 8m, mrežu razapetu na 2, 43m visine i loptu. Pravila odbojke na pijesku vrlo su slična pravilima dvoranske odbojke. Osnovna razlika je u tome da momčad u odbojci na pijesku čine dva igrača ili igračice. Jedan od najljepših ljetnih sportova, za koji igrališta danas niču po plažama kao ‘ gljive poslije kiše’ . Izuzetno dinamična ekipna igra koja privlači veliki broj sportaša, rekreativaca ali i promatrača a samim tim postaje interesantna kako za sponzore tako i kao interesantan sadražj hotelsko-turističke ponude.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Socijalne djelatnosti
POVEZANOST RADA