Pregled bibliografske jedinice broj: 271015
Unapređenje kvalitete sportsko-rekreacijskih sadržaja u hrvatskom turizmu
Unapređenje kvalitete sportsko-rekreacijskih sadržaja u hrvatskom turizmu // Kvaliteta rada u područjima edukacije, sporta i sportske rekreacije / Findak, Vladimir (ur.).
Zagreb: Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2006. str. 271-276 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 271015 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Unapređenje kvalitete sportsko-rekreacijskih sadržaja u hrvatskom turizmu
(The improvement of the quality of physical recreation related contents in Croatian tourism)
Autori
Bartoluci, Mato
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
Kvaliteta rada u područjima edukacije, sporta i sportske rekreacije
/ Findak, Vladimir - Zagreb : Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2006, 271-276
Skup
15. ljetna škola kineziologa Republike Hrvatske
Mjesto i datum
Rovinj, Hrvatska, 20.06.2006. - 24.06.2006
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
kvaliteta; sportsko-rekreacijske aktivnosti; turizam
(quality; physical recreation related activities; tourism)
Sažetak
Nove tendencije u razvoju turizma pokazuju da promjene u turističkim trendovima zamjenjuju tradicionalne motive odmora sa motivima i sadržajima aktivnog odmora. Kako su sport i sportska rekreacija ključni motivi i sadržaji aktivnog odmora, njihov razvoj utječe na sadržaj i kvalitetu aktivnog odmora u turizmu. Cilj je ovog rada da ukaže na neke pravce razvoja i mogućnosti unapređenja kvalitete sporta i sportske rekreacije u hrvatskom turizmu. Analiza različitih turističkih resursa, poput prirodnih, klimatskih, kulturoloških, hotelsko-ugostiteljskih, sportsko-rekreacijskih, kadrovskih i dr., pokazuje da Hrvatska ima izuzetne komparativne prednosti za razvoj različitih oblika sporta i rekreacije u turizmu. Tome pogoduju i trendovi suvremene turističke potražnje posebno iz zapadnoeuropskih zemalja koje gravitiraju prema Hrvatskoj. Međutim, za budućnost sportskog turizma u Hrvatskoj potrebno je inovirati zastarjelu turističko-sportsku ponudu novim objektima i sadržajima prema suvremenim zahtjevima turističke potražnje. Kvalitetu sportsko-rekreacijske ponude potrebno je inovirati kroz brojne sportsko-rekreacijske programe koje mogu uspješno programirati i realizirati stručnjaci sporta i sportske rekreacije. Dosadašnja iskustva u Hrvatskoj i u nekim receptivnim turističkim zemljama pokazuju da su ulaganja u ovaj oblik turizma kvalitetna i profitabilna investicija.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Ekonomija
POVEZANOST RADA