Pregled bibliografske jedinice broj: 23335
Koronarna bolest srca - javnozdravstveni problem
Koronarna bolest srca - javnozdravstveni problem // Prehrana i unapre|enje zdravlja u Hrvatskoj / Ljubi~i}, Mate ; Kai}-Rak, Antoinette (ur.).
Zagreb: Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ), 1998. str. 44-53 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), pregledni)
CROSBI ID: 23335 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Koronarna bolest srca - javnozdravstveni problem
(Coronary heart disease - public health concern)
Autori
Kaić-Rak, Antoinette
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, cjeloviti rad (in extenso), pregledni
Izvornik
Prehrana i unapre|enje zdravlja u Hrvatskoj
/ Ljubi~i}, Mate ; Kai}-Rak, Antoinette - Zagreb : Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ), 1998, 44-53
Skup
Prehrana i unapre|enje zdravlja u Hrvatskoj
Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 09.10.1998. - 10.10.1998
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
koronarna bolest srca; prehrana; promicanje zdravlja
(coronary heart disease; nutrition; health promotion)
Sažetak
Prema podacima o vode}im uzrocima smrtnosti u Hrvatskoj evidentno je da ve} niz godina kroni~ne nezarazne bolesti predstavljaju vode}e dijagnoze u mortalitetnoj statistici.S obzirom da se prema navedenim podacima ~ak 75,6 posto uzroka smrti u hrvatskoj pripisuje bolestima sr~ano-`ilnoga sistema, to je poznavanje ~imbenika koji doprinose nastanku ili razvoju ovih bolesti kao i poduzimanje ciljanih preventivnih mjera, te mjera za unapre|enje zdravlja od prioritetnog javnozdravstvenog zna~aja.U radu je prikazan na~in povezanosti i utjecaja prehrane na vrijednosti kolesterola u krvi. Analizirani su zdravstveni rizici i potencijalni protektivni u~inci konzumacije etanola.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Javno zdravstvo i zdravstvena zaštita
POVEZANOST RADA