Pregled bibliografske jedinice broj: 23287
Utjecaj različito programiranoga kineziološkoga tretmana na promjene u pokazateljima motoričkih sposobnosti
Utjecaj različito programiranoga kineziološkoga tretmana na promjene u pokazateljima motoričkih sposobnosti // Zbornik radova 1. međunarodne znanstvene konferencije Kineziologija-sadašnjost i budućnost / Milanović, Dragan (ur.).
Zagreb: Fakultet za fizičku kulturu Sveučilišta u Zagrebu, 1997. str. 24-26 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 23287 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Utjecaj različito programiranoga kineziološkoga tretmana na promjene u pokazateljima motoričkih sposobnosti
(Effects of differently programmed kinesiological treatments on the changes in motor abilities indicators)
Autori
Blažević, Stipe
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
Zbornik radova 1. međunarodne znanstvene konferencije Kineziologija-sadašnjost i budućnost
/ Milanović, Dragan - Zagreb : Fakultet za fizičku kulturu Sveučilišta u Zagrebu, 1997, 24-26
Skup
1. međunarodna znanstvena konferencija Kineziologija-sadašnjost i budućnost
Mjesto i datum
Dubrovnik, Hrvatska, 1997
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
kineziološki tretman; promjene; motorika
(kinesiological treatment; changes; motorics)
Sažetak
Uzorak od 330 studenata podijeljen je na 3 subuzorka po 110 osoba (košarka, nogomet i bez nastave tjelesne i zdravstvene kulture). Izmjereno je 12 motoričkih testova na početku i na kraju školske godine. Kanonička diskriminacijska analiza i analiza varijance pokazale su značajne razlike između inicijalnog i finalnog testiranja, te razlike između promatranih skupina studenata. Očito je da različito programirani sadržaji u godini dana proizvedu značajne razlike na subjektima, karakteristične za aktivnosti kojima su se bavili.
Izvorni jezik
Hrvatski
POVEZANOST RADA