Pregled bibliografske jedinice broj: 174161
Rehabilitacija djece s umjetnom pužnicom - dosadašnja iskustva i buduće smejrnice
Rehabilitacija djece s umjetnom pužnicom - dosadašnja iskustva i buduće smejrnice // Međunarodna znanstveno-stručna konferencija: Verbotonalna metoda. Socijalna adaptacija i integracija djece oštećena sluha: Zbornik sažetaka / . (ur.).
Moskva, 2003. (predavanje, nije recenziran, sažetak, znanstveni)
CROSBI ID: 174161 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Rehabilitacija djece s umjetnom pužnicom - dosadašnja iskustva i buduće smejrnice
(.)
Autori
Šindija, Branka
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni
Izvornik
Međunarodna znanstveno-stručna konferencija: Verbotonalna metoda. Socijalna adaptacija i integracija djece oštećena sluha: Zbornik sažetaka
/ . - Moskva, 2003
Skup
Međunarodna znanstveno-stručna konferencija: Verbotonalna metoda. Socijalna adaptacija i integracija djece oštećena sluha.
Mjesto i datum
Moskva, Ruska Federacija, 23.10.2003. - 25.10.2003
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Nije recenziran
Ključne riječi
.
(cochlear implant)
Sažetak
Centar za umjetnu pužnicu osnovan je u Poliklinici SUVAG 1996. godine i od njegovog osnutka prijeoperacijsku dijagnostičku obradu obavilo je više od 300 kandidata. U proces pilagodbe procesora govora i poslijeoperacijsko praćenje uključeno je 200 osoba, od toga je 10% odraslih, a velik broj djece s umjetnom pužnicom uključenih u proces pilagodbe procesora govora također je uključeno i u jedan od vidova rehabilitacije u našoj ustanovi. Umjetna pužnica omogućuje više rehabilitacijske dosege i skraćivanje njenog trajanja te bržu i kvalitetniju integraciju osoba s umjetnom pužnicom u svakodnevnu sredinu. Iako se na temelju prijeoperacijske obrade može tek pretpostaviti konačan ishod u razvoju slušanja i govora uz moguća velika odstupanja unutar pojedinih skupina, vrlo su značajni čimbenici dob pri operaciji, dosegnuti stupanj prijeoperacijske rehabilitacije i način provođenja poslijeoperacijske rehabilitacije. Prikazuje se doseg slušanja i govora različitih skupina djece s obzirom na dob pri operaciji, kronološku dob, trajanje rehabilitacije i neke parametre procesora govora, uspoređujući nalaze tonskog audiograma, govornog audiograma, CAP, SIR ; LiP ; MTP i razumljivosti riječi i rečenica.
Izvorni jezik
Rus
Znanstvena područja
Kliničke medicinske znanosti