Pregled bibliografske jedinice broj: 141898
Reproduktivnost pozitivnog kutanog testa s inhalacijskim alergenima uz istovremeno praćenje količine specifičnih IgE antitijela u djece s recidivnim opstruktivnim bronhitisom
Reproduktivnost pozitivnog kutanog testa s inhalacijskim alergenima uz istovremeno praćenje količine specifičnih IgE antitijela u djece s recidivnim opstruktivnim bronhitisom // Jugoslavenksa pedijatrija, 27 (1984), 115-118 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
CROSBI ID: 141898 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Reproduktivnost pozitivnog kutanog testa s inhalacijskim alergenima uz istovremeno praćenje količine specifičnih IgE antitijela u djece s recidivnim opstruktivnim bronhitisom
(Intradermal test reproducibility and allergen-specific IgE antibodies in children with recurrent wheezing)
Autori
Raos, Miljenko ; Dodig, Slavica ; Miličić, Darija
Izvornik
Jugoslavenksa pedijatrija (0448-0171) 27
(1984);
115-118
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni
Ključne riječi
alergološko kutano testiranje; astma u djece; alergen-specifični IgE
(akkergologic skin testing; childhood asthma; allergen-specific IgE)
Sažetak
Ispitivana je reproduktivnost rezultata kutanog testiranja na inhalacijske alergene. U 70 djece (50 dječaka i 20 djevojčica) u dobi od 2 do 10 godina izvođen je intrakutani test. Kod svih je ispitanika test ponovljen nakon godinu dana. Paralelno je praćena koncentracija ukupnih i specifičnih IgE-a, koja je u svih ispitanika bila značajno povišena. Uočen je visok postotak pozitivnih intrakutanih testova napose na alergene kućne prašine (100%) i Dermatophagoides pteronyssinus (74, 3%). 17% ispitanika je nakon negativne kožne reakcije u prvom tertiranju imalo pozitivnu reakciju u ponovljenom testiranju. Za procjenu kliničke alergije u dječjoj dobikutano testiranje treba izvršiti najmanje dvaput.
Izvorni jezik
Hrvatski
Citiraj ovu publikaciju:
Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::
- Excerpta Medica