Pregled bibliografske jedinice broj: 1213386
Udruživanje poljoprivrednih proizvođača kao pokretač regionalnog razvoja
Udruživanje poljoprivrednih proizvođača kao pokretač regionalnog razvoja // 8th International Conference "Vallis Aurea" focus on: Tourism and rural development / Katalinić, Branko (ur.).
Požega: Veleučilište u Požegi ; DAAAM International Vienna ; Faculty of Economics Uzhhorod National University, Ukraine, 2022. str. 87-95 (poster, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 1213386 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Udruživanje poljoprivrednih proizvođača kao pokretač regionalnog razvoja
(Association of agricultural producers as the initiator of regional development)
Autori
Devčić, Anton ; Dumančić, Marko ; Jajić, Barbara
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
8th International Conference "Vallis Aurea" focus on: Tourism and rural development
/ Katalinić, Branko - Požega : Veleučilište u Požegi ; DAAAM International Vienna ; Faculty of Economics Uzhhorod National University, Ukraine, 2022, 87-95
ISBN
978-3-902734-37-2
Skup
Vallis Aurea – 8th International Conference
Mjesto i datum
Požega, Hrvatska, 08.09.2022. - 10.09.2022
Vrsta sudjelovanja
Poster
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
regionalni razvoj, ruralni razvoj, poljoprivreda, organizacija
(regional development, rural development, agriculture, organization)
Sažetak
Najznačajniji programi i najizdašnija ulaganja u poljoprivredi, a koja će biti podržana sredstvima iz fondova Europske unije, zasnivat će se na povezivanju i udruživanju poljoprivrednih proizvođača. Drugim riječima, značajna sredstava i značajne infrastrukturne i razvojne projekte će moći ostvariti i implementirati oni koji budu udruženi i povezani u neki oblik proizvođačke organizacije. Cilj ovog rada je istražiti aktualni trenutak u povezivanju različitih dionika u poljoprivredi, zatim analizirati dostupnu stručni i znanstvenu literaturu, predstaviti rezultate primarnih i sekundarnih istraživanja, kao i primjere projekata koji mogu doprinijeti povezivanju različitih dionika u poljoprivredi, što može poslužiti i kao dobar primjer i temelj za neke buduće projekte i buduća istraživanja.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Ekonomija