Pregled bibliografske jedinice broj: 1180273
Lieber Pero. Poetska priča o jednom vremenu
Lieber Pero. Poetska priča o jednom vremenu // Život umjetnosti, (2021), 109; 148-163 doi:10.31664/zu.2021.109.09 (recenziran, prethodno priopćenje, znanstveni)
CROSBI ID: 1180273 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Lieber Pero. Poetska priča o jednom vremenu
(Lieber Pero. Poetic Story of a Time)
Autori
Lovrenčić, Lana
Izvornik
Život umjetnosti (0514-7794)
(2021), 109;
148-163
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, prethodno priopćenje, znanstveni
Ključne riječi
Fotografski album ; fotografski dnevnik
(Photographic album ; photographic diary)
Sažetak
U periodu od 1990. do 1997. godine Petar Dabac će snimati fotografije i slagati ih u albume naziva Lieber Pero, stvarajući fotografski dnevnik neusporediv s bilo čim na hrvatskoj dotadašnjoj sceni. Ciklus kao umjetnički rad prvi put izlaže 1993. godine te u narednim godinama aktivno promišlja načine prezentacije zbira slika koje s prolaskom vremena postaju tek blijeda sjećanja. Ovaj se rad bavi istraživanjem nastanka dnevnika, kao i tretmana ovog materijala kako bi pokazao višeslojnost samog djela, procesualnost kao njegovo bitno određenje, te nijanse u kojima se isprepliće ono privatno i ono javno, ono što pripada historiji i ono što pripada sjećanju.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Povijest umjetnosti, Interdisciplinarne humanističke znanosti
POVEZANOST RADA
Projekti:
HRZZ-IP-2019-04-1772 - Teme i aspekti hrvatske fotografije od 19. stoljeća do danas (Ekspozicija) (Križić Roban, Sandra, HRZZ - 2019-04) ( CroRIS)
Ustanove:
Institut za povijest umjetnosti, Zagreb
Profili:
Lana Lovrenčić
(autor)
Citiraj ovu publikaciju:
Časopis indeksira:
- Web of Science Core Collection (WoSCC)
- Arts & Humanities Citation Index (A&HCI)
- SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
- Scopus