Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 1098381

Pozadinska glazba u javnim prostorima i utjecaj glazbe na ponašanje potrošača


Popović, Ana; Gigić Karl, Blanka
Pozadinska glazba u javnim prostorima i utjecaj glazbe na ponašanje potrošača // Kreativna riznica
Osijek, Hrvatska, 2017. (predavanje, nije recenziran, ostalo)


CROSBI ID: 1098381 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Pozadinska glazba u javnim prostorima i utjecaj glazbe na ponašanje potrošača
(Background music in public spaces and the influence of music on consumer behavior)

Autori
Popović, Ana ; Gigić Karl, Blanka

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, ostalo, ostalo

Skup
Kreativna riznica

Mjesto i datum
Osijek, Hrvatska, 26.04.2017. - 29.04.2017

Vrsta sudjelovanja
Predavanje

Vrsta recenzije
Nije recenziran

Ključne riječi
muzak ; pozadinska glazba ; potrošači ; glazba za dizala
(muzak ; background music ; consumers ; elevator music)

Sažetak
Muzak je pogrdni naziv za pozadinsku glazbu u javnim objektima (trgovinama, dizalima, bankama…) dizajniranu da bi se korisnici osjećali ugodno i opušteno, te se ponašali u skladu sa željama vlasnika objekata , ali isto tako i naziv kompanije osnovane 1934. godine, koja je specijalizirala prodaju muzaka i godine 2011. bila prodana za vrtoglavih 305 milijuna dolara. Cilj ovog predavanja je pobliže objasniti i opisati kako izgleda i koja je svrha muzaka – način na koji se kreiraju određene zvučne pozadine kako bi korisnici bili skloniji željenom ponašanju, kao i vizuelne i olfaktivne pozadine koje se također ponekad koriste u kombinaciji s muzakom. Isto tako, predavanje će opisati i sve moguće primjene muzaka i potencijalno poboljšanje poslovanja pojedinih tvrtki upotrebom planirane glazbene pozadine.

Izvorni jezik
Hrvatski

Znanstvena područja
Ekonomija, Interdisciplinarne društvene znanosti, Znanost o umjetnosti, Glazbena umjetnost



POVEZANOST RADA


Profili:

Avatar Url Ana Popović (autor)

Avatar Url Blanka Gigić Karl (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

www.eventbrite.com www.efos.unios.hr

Citiraj ovu publikaciju:

Popović, Ana; Gigić Karl, Blanka
Pozadinska glazba u javnim prostorima i utjecaj glazbe na ponašanje potrošača // Kreativna riznica
Osijek, Hrvatska, 2017. (predavanje, nije recenziran, ostalo)
Popović, A. & Gigić Karl, B. (2017) Pozadinska glazba u javnim prostorima i utjecaj glazbe na ponašanje potrošača. U: Kreativna riznica.
@article{article, author = {Popovi\'{c}, Ana and Gigi\'{c} Karl, Blanka}, year = {2017}, keywords = {muzak, pozadinska glazba, potro\v{s}a\v{c}i, glazba za dizala}, title = {Pozadinska glazba u javnim prostorima i utjecaj glazbe na pona\v{s}anje potro\v{s}a\v{c}a}, keyword = {muzak, pozadinska glazba, potro\v{s}a\v{c}i, glazba za dizala}, publisherplace = {Osijek, Hrvatska} }
@article{article, author = {Popovi\'{c}, Ana and Gigi\'{c} Karl, Blanka}, year = {2017}, keywords = {muzak, background music, consumers, elevator music}, title = {Background music in public spaces and the influence of music on consumer behavior}, keyword = {muzak, background music, consumers, elevator music}, publisherplace = {Osijek, Hrvatska} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font