Pregled bibliografske jedinice broj: 1089312
ANALIZA MEDIJSKOG IZVJEŠTAVANJA O MIGRANTSKOJ KRIZI U REPUBLICI HRVATSKOJ
ANALIZA MEDIJSKOG IZVJEŠTAVANJA O MIGRANTSKOJ KRIZI U REPUBLICI HRVATSKOJ // Zbornik radova XIII. znanstveno-stručne konferencije Dani kriznog upravljanja / Toth, Ivan (ur.).
Velika Gorica: Veleučilište Velika Gorica, 2020. str. 280-291 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 1089312 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
ANALIZA MEDIJSKOG IZVJEŠTAVANJA O MIGRANTSKOJ KRIZI U REPUBLICI HRVATSKOJ
(Analysis of Media Reporting on the Migrant Crisis in the Republic
of Croatia)
Autori
Ramljak, Tea ; Markušić, Franko ; Mihalinčić, Martina
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
Zbornik radova XIII. znanstveno-stručne konferencije Dani kriznog upravljanja
/ Toth, Ivan - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica, 2020, 280-291
Skup
13. znanstveno-stručna konferencija: Dani kriznog upravljanja 2020 ; 13th International Scientific and Professional Conference: Crisis Management Days 2020 (CMD 2020)
Mjesto i datum
Split, Hrvatska, 21.04.2020. - 23.04.2020
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
migrantska kriza ; javnost ; mediji ; kriza
(migrant crisis ; the public ; media ; crisis)
Sažetak
Pojavom Interneta omogućeno je prenošenje medijskih sadržaja iz bilo kojeg dijela svijeta u iznimno kratkom roku. Izloženost medijskim sadržajima u velikoj mjeri određuje percepciju javnosti prema određenom događaju. Godine 2015. započela je migrantska kriza, a jedna od država koja je osjetila njezine posljedice je Republika Hrvatska. Migrantska kriza aktualna je i danas, a mediji su ti koji imaju veliku mogućnost formirati mišljenje javnosti. Jasno je kako mišljenje i stav šire javnosti kreiraju mediji – tekstovi, prilozi i fotografije u novinama, na radiju, televizijskim ekranima i Internetu. Objektivnost, pravovremenost informacija i njihova točnost, samo su neki od kriterija koje bi mediji trebali slijediti u medijskom izvještavanju. Svrha ovoga rada je dati osvrt na članke koji su se odnosili na kretanje migranata po pravcu tzv. “balkanske rute“, a koji su objavljeni na nekoliko najčitanijih hrvatskih internetskih portala tijekom 2019. godine s ciljem analize i usporedbe načina medijskog izvještavanja o migrantskoj krizi.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Interdisciplinarne društvene znanosti
Napomena
XIII. znanstveno-stručna konferencija Dani kriznog upravljanja otkazana je zbog pandemije COVID-19, no objavljen je zbornik
radova.