Pregled bibliografske jedinice broj: 106990
Histološke i histokemijske osobitosti nekih organa plavobijelog dupina (Stenella coeruleoalba) iz Jadranskoga mora
Histološke i histokemijske osobitosti nekih organa plavobijelog dupina (Stenella coeruleoalba) iz Jadranskoga mora, 2002., magistarski rad, Veterinarski fakultet, Zagreb
CROSBI ID: 106990 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Histološke i histokemijske osobitosti nekih organa plavobijelog dupina (Stenella coeruleoalba) iz Jadranskoga mora
(Histoloigical and histochemical characteristics of the some organs of The striped dolphin (Stenella coeruleoalba) from the Adriatic Sea)
Autori
Lucic, Hrvoje
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Ocjenski radovi, magistarski rad
Fakultet
Veterinarski fakultet
Mjesto
Zagreb
Datum
11.07
Godina
2002
Stranica
110
Mentor
Gomerčić, Hrvoje, Prof. dr. sc.
Ključne riječi
plavobijeli dupin; Stenella coeruleoalba; histologija; mikroskopska gradja;
(striped dolphin; histology)
Sažetak
Histološke i histokemijske osobitosti organa plavobijelog dupina (Stenella coeruleoalba) istraživane su u odnosu na ostale vrste morskih sisavaca, posebno drugih vrsta kitova te u odnosu na kopnene sisavce, posebno čovjeka i domaće sisavce. Ovaj rad obuhvaća i dobrog dupina kao vrstu koja stalno živi u Jadranskom moru te je dostupnija za naša istraživanja, a osim toga na ovoj vrsti su već provedena neka od morfoloških istraživanja što omogućuje uspoređivanje.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Veterinarska medicina
POVEZANOST RADA