Pregled bibliografske jedinice broj: 1039893
Sportska animacija u hotelu Croatia u Cavtatu
Sportska animacija u hotelu Croatia u Cavtatu // Informatizacija u područjima edukacije, sporta i sportske rekreacije / Milanović, Dragan ; Jukić, Igor ; Šimek, Sanja (ur.).
Zagreb: Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2005. str. 285-288 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 1039893 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Sportska animacija u hotelu Croatia u Cavtatu
(Sport animation in hotel Croatia in Cavtat)
Autori
Josip , Cvenić
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
Informatizacija u područjima edukacije, sporta i sportske rekreacije
/ Milanović, Dragan ; Jukić, Igor ; Šimek, Sanja - Zagreb : Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2005, 285-288
Skup
14. ljetna škola kineziologa Republike Hrvatske
Mjesto i datum
Rovinj, Hrvatska, 21.06.2005. - 25.06.2005
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
sportska animacija ; sportske aktivnosti ; hotel
(sport animation ; sport activities ; hotel)
Sažetak
U Hrvatskoj sve više sazrijeva svijest o potrebi animacije u turističkoj ponudi, ali još uvijek je nedovoljan broj hotela koji se može pohvaliti dobro organiziranom, zanimljivom i atraktivnom animacijom koju želi strani gost. Zbog slabe organizacije slobodnog vremena turističke destinacije u Hrvatskoj su često u drugom izbornom krugu. Davno su prošla vremena kada su se gosti zadovoljili večernjom šetnjom po rivi i slušanjem " žive glazbe " na terasi. Animacija u Hrvatskoj još uvijek je u povojima, stara je otprilike jedno desetljeće, tako da u većini hotela koji i imaju animaciju taj dio prepušta stranim tour- operatorima. U hrvatskoj znanstvenoj i stručnoj literaturi gotovo da nema tekstova koji se bave animacijom u turizmu kao djeletnošću koja zahtjeva interdisciplinaran pristup sa stajališta sociologije, socijalne psihologije, komunikologije, organizacije rada i ekonomike turizma. (Ravkin, 1999) U animaciji je vrlo teško naći kadrove koji imaju primjenjena znanja, vještine i sposobnosti, i pogrešno je ono tumačenje da svatko tko ima malo " talenta " može biti animator. Animatora mora krasiti velika stručnost u svom području (sportska animacija, večernja animacija, dječja animacija), odlično znanje stranih jezika, komunikativnost, snalažljivost u nepredviđenim situacijama, organiziranost i psihička stabilnost. Sportski animator je zadužen za organizaciju i provođenje sportsko-rekreacijskih programa koji trebaju biti prilagođeni interesima, željama i sposobnostima korisnika. (Bartoluci i Maršanić, 2004) Ovo istraživanje je provedeno na osnovi dnevnika aktivnosti koji je vodio jedan sportski animator za vrijeme svoga rada. Animacijski sportski program (tablica 1) se provodio u vremenu od 6 tjedana u mjesecu srpnju i kolovozu 2004. u hotelu Croatia u Cavtatu. Program je bio dio cjelokupne ponude hotela, nije se dodatno plaćala nijedna od navedenih aktivnosti i u njemu su mogli sudjelovati svi gosti koji su u to vrijeme boravili u hotelu. Ukupno je u programu bilo devet različitih aktivnosti (jutarnja gimnastika, stolni tenis, pikado, boćanje, aqua aerobic, odbojka na pijesku, košarka, streličarstvo, aerobika) koje su raspoređene u šest radnih dana.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Kineziologija