Pregled bibliografske jedinice broj: 1038660
Kako se vežu definicija, identifikacija, obrazovni pristupi i ostvarenje odgojno-obrazovnih ishoda u darovite djece i učenika?
Kako se vežu definicija, identifikacija, obrazovni pristupi i ostvarenje odgojno-obrazovnih ishoda u darovite djece i učenika? // Prvi Susret registriranih ETP u Hrvatskoj u organizaciji ETC-Hrvatska Varaždinske županije
Varaždin, Hrvatska, 2019. (plenarno, nije recenziran, neobjavljeni rad, stručni)
CROSBI ID: 1038660 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Kako se vežu definicija, identifikacija, obrazovni pristupi i ostvarenje odgojno-obrazovnih ishoda u darovite djece i učenika?
Autori
Rački, Željko
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, neobjavljeni rad, stručni
Skup
Prvi Susret registriranih ETP u Hrvatskoj u organizaciji ETC-Hrvatska Varaždinske županije
Mjesto i datum
Varaždin, Hrvatska, 20.09.2019
Vrsta sudjelovanja
Plenarno
Vrsta recenzije
Nije recenziran
Ključne riječi
darovitost, obrazovanje darovitih, kreativnost
(creativity, giftedness, gifted education)
Sažetak
Plenarno predavanje na domaćem stručnom skupu Prvi Susret registriranih ETP u Hrvatskoj, u organizaciji Varaždinske županije, Centara izvrsnosti Varaždinske županije, prvoga hrvatskog European Talent Centra (ETC Hrvatska), održano 20.9.2019. Izložio sam pozvano predavanje pod naslovom Kako se vežu definicija, identifikacija, obrazovni pristupi i ostvarenje odgojno-obrazovnih ishoda u darovite djece i učenika? U predavanju je pojašnjena povezanost definicije darovitosti(u terminima izvrsnosti)i što to znači za planiranje odgojno-obrazovnog rada, a kad se darovitost nužno identificira u različitim područjima djelatnosti (umjetnost, znanost, poduzetništvo, itd.). Prikazani su konkretni prmjeri progresivno složenijih oblika kreativnih ponašanja u darovite djece i mladih.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Psihologija
POVEZANOST RADA
Ustanove:
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Osijek
Profili:
Željko Rački
(autor)