Pregled bibliografske jedinice broj: 1014256
Kvalitetnim vođenjem promjena do uspješnih projekata
Kvalitetnim vođenjem promjena do uspješnih projekata // Zbornik radova: 19. Hrvatska konferencija o kvaliteti i 10. znanstveni skup Hrvatskog društva za kvalitetu / Peranić, Janko (ur.).
Zagreb: Hrvatsko društvo za kvalitetu (HDK), 2019. str. 129-138 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 1014256 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Kvalitetnim vođenjem promjena do uspješnih projekata
(Successful Change Management for more successful projects)
Autori
Nađ, Josip
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
Zbornik radova: 19. Hrvatska konferencija o kvaliteti i 10. znanstveni skup Hrvatskog društva za kvalitetu
/ Peranić, Janko - Zagreb : Hrvatsko društvo za kvalitetu (HDK), 2019, 129-138
Skup
19. hrvatska konferencija o kvaliteti ; 10. znanstveni skup Hrvatskog društva za kvalitetu
Mjesto i datum
Vodice, Hrvatska, 15.05.2019. - 18.05.2019
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
promjene ; projekti, vođenje promjena
(change, projects, change management)
Sažetak
Vođenje promjena je disciplina koja strukturiranim pristupom osigurava uspješan prijelaz ljudi, poslovnih procesa i organizacije od početnog do željenog budućeg stanja. U radu su pomoću primjera jednog korporativnog poslovnog projekta analizirane tri vrste poslovnih promjena koje se najčešće javljaju kao posljedica velikih projekata: promjene u funkcionalnostima opreme i sustava, promjene u redovnim poslovnim procedurama te promjene u organizacijskoj strukturi. Promjene koje su prikazane u radu su uzrokovane snažnim poslovnim zahtjevom, koji je zatim popraćen novom opremom i uređajima, novim pravilima, novim pozicijama i novim ljudima. Analizirane su glavne aktivnosti vezane uz vođenje promjena: izrada plana aktivnosti, procjena utjecaja promjene na poslovanje, komunikacija prema svim razinama poslovanja, praćenje implementacije svih dijelova promjene, te planiranje i kontrola potrebnog školovanja i treninga svih učesnika projekta i poslovnih korisnika. Na kraju rada se uspoređuju tri osnovna načina vođenja promjena: mehaničko vođenje sa strogim poštivanjem prethodno definiranih procedura, iskustveno vođenje s aktivnim djelovanjem te intuitivno vođenje s povremenim uključivanjem u vođenje projekta.
Izvorni jezik
Hrvatski