Pregled bibliografske jedinice broj: 1014095
Dječja prava i klinički rad s djecom i mladima: Perspektiva Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba.
Dječja prava i klinički rad s djecom i mladima: Perspektiva Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba. // 25. godišnja konferencija hrvatskih psihologa "Psihologija u promociji i zaštiti ljudskih prava i društvene pravednosti" - Sažetci priopćenja / Ćubela Adorić, Vera ; Franc, Renata ; Kalebić Maglica, Barbara ; Nakić Radoš, Sandra (ur.).
Zagreb: Hrvatsko psihološko društvo (HPD), 2017. str. 260-260 (demonstracija, podatak o recenziji nije dostupan, sažetak, stručni)
CROSBI ID: 1014095 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Dječja prava i klinički rad s djecom i mladima: Perspektiva Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba.
(Children's rights and clinical work with children and young people: Perspectives of Polyclinics for the Protection of Children and Young People of the City of Zagreb.)
Autori
Buljan Flander, Gordana ; Profaca, Bruna ; Ćosić Pregrad, Ivana ; Puhovski, Sena
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, stručni
Izvornik
25. godišnja konferencija hrvatskih psihologa "Psihologija u promociji i zaštiti ljudskih prava i društvene pravednosti" - Sažetci priopćenja
/ Ćubela Adorić, Vera ; Franc, Renata ; Kalebić Maglica, Barbara ; Nakić Radoš, Sandra - Zagreb : Hrvatsko psihološko društvo (HPD), 2017, 260-260
ISBN
978-953-55079-6-3
Skup
25. Godišnja konferencija hrvatskih psihologa
Mjesto i datum
Zadar, Hrvatska, 08.11.2017. - 11.11.2017
Vrsta sudjelovanja
Demonstracija
Vrsta recenzije
Podatak o recenziji nije dostupan
Ključne riječi
dječja prava ; klinički rad
(children's rights ; clinical work)
Sažetak
Kroz prezentaciju i raspravu predstavljeno je petnaestogodišnje djelovanje Poliklinike te neke specifične teme svoje kliničke prakse koje se u radu stručnjaka Poliklinike u skladu s najboljim interesom djeteta redovito razmatraju i u kontekstu dječjih prava: psihodijagnostika koja uključuje valjani intervju s djetetom nakon zlostavljanja kojim se prevenira kasnija moguća stigmatizacija sustava, tretmanski rad s djetetom koji treba biti forenzično osjetljiv te važnost razmatranja potreba i prava djece koja doživljavaju visokokonfliktni razvod, manipulaciju roditelja i otuđenje od roditelja. U nastavku su prezentirana iskustva u radu s djecom u svjetlu novih tehnologija koji i sadržajno i na razini odnosa roditelj-dijete predstavlja novi izazov u kliničkom radu te, na kraju, i pogled na roditeljstvo u 21. stoljeću i važnost usmjeravanja na potrebe i pritiske na roditelje u svijetu koji se mijenja.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Psihologija