Pregled bibliografske jedinice broj: 980320
Sustav kvalitete Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
Sustav kvalitete Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu // 5. dan kvalitete Sveučilišta u Zagrebu Šumarskog fakulteta / Jambreković, V. (ur.).
Zagreb: Šumarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2016. str. 1-5 (pozvano predavanje, nije recenziran, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 980320 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Sustav kvalitete Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
(Quality assurance system at the Faculty of Veterinary Medicine University of Zagreb)
Autori
Horvatek Tomić, Danijela
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
5. dan kvalitete Sveučilišta u Zagrebu Šumarskog fakulteta
/ Jambreković, V. - Zagreb : Šumarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2016, 1-5
ISBN
978-953-292-048-2
Skup
Sustav osiguravanja kvalitete visokog obrazovanja i znanosti - postignuća i smjernice daljnjeg razvoja
Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 31.03.2016
Vrsta sudjelovanja
Pozvano predavanje
Vrsta recenzije
Nije recenziran
Ključne riječi
sustav kvalitete, Veterinarski fakultet
(Quality assurance, veterinary medicine)
Sažetak
Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu osnovan je 1919. godine kao Veterinarska visoka škola. U Veterinarski fakultet preimenovan je 7. prosinca 1924. kada postaje i sastavnicom Sveučilišta u Zagrebu. Tijekom više od 95 godina, Fakultet obavlja osnovnu obrazovnoznanstvenu funkciju u području veterinarske medicine. Osim obrazovanja i znanstvenih istraživanja, Fakultet provodi aktivnosti i na brojnim drugim područjima: veterinarsko javno zdravstvo i zaštita okoliša, klinička i terenska dijagnostika, liječenje i suzbijanje bolesti životinja odnosno bolesti zajedničkih životinjama i ljudima, nadzor i stručne ekspertize u području veterinarske medicine odnosno uzgoja životinja, istraživanje i proizvodnja lijekova namijenjenih zaštiti zdravlja životinja, projektiranje i organizacija stočarske proizvodnje, higijena i tehnologija u proizvodnji namirnica animalnog porijekla. Od nastavnih aktivnosti, na Veterinarskom fakultetu provodi se integrirani sveučilišni preddiplomski i diplomski studij veterinarske medicine u trajanju od 6 godina (12 semestara). U prve četiri godine studija studenti slušaju teorijsku i pohađaju praktičnu nastavu iz društvenih, temeljnih, zootehničkih, pretkliničkih i pojedinih kliničkih predmeta. U slijedeće dvije godine studija studenti sudjeluju u teorijskoj i praktičnoj nastavi iz redovitih kliničkih predmeta, kolegijima vezanim za javno zdravstvo i obveznih predmeta prema odabranom usmjerenju (Farmske životinje i konji ; Higijena i tehnologija animalnih namirnica i veterinarsko javno zdravstvo ; Kućni ljubimci). Veterinarski fakultet izvodi i poslijediplomski sveučilišni studij veterinarskih znanosti u trajanju od tri godine, što je ujedno i jedini program na nacionalnoj razini koji omogućuje veterinarima stjecanje stupnja doktorata iz područja biomedicine i zdravstva, polje veterinarska medicina. Na Fakultetu se izvodi i poslijediplomski specijalistički studij za stjecanje akademskog naziva sveučilišni specijalist magistar (univ. mag. med. vet.). Specijalistički studiji dio su cjeloživotnog obrazovanja, a njima se povećavaju stručna znanja, vještine i kompetencije. Trajanje studija je od jedne godine (II semestra) do dvije godine (IV semestra).
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Veterinarska medicina