Pregled bibliografske jedinice broj: 705073
Primjena metode Bones for life / Kosti za život u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu
Primjena metode Bones for life / Kosti za život u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu // „Kineziološke aktivnosti i sadržaji za djecu, učenike i mladež s teškoćama u razvoju i ponašanju te za osobe s invaliditetom“ / Findak, V. (ur.).
Zagreb: Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2014. str. 298-303 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 705073 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Primjena metode Bones for life / Kosti za život u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu
(Application of "Bones for life" method in Physical Education teaching at Faculty of Faculty of Science)
Autori
Fučkar Reichel, Ksenija ; Kecerin Kasumagić, Ingrid ; Špehar, Natalija ; Gošnik, Jelka
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
„Kineziološke aktivnosti i sadržaji za djecu, učenike i mladež s teškoćama u razvoju i ponašanju te za osobe s invaliditetom“
/ Findak, V. - Zagreb : Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2014, 298-303
ISBN
978-953-7965-02-0
Skup
„Kineziološke aktivnosti i sadržaji za djecu, učenike i mladež s teškoćama u razvoju i ponašanju te za osobe s invaliditetom“
Mjesto i datum
Poreč, Hrvatska, 24.06.2014. - 28.06.2014
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
metoda Kosti za život; tjelesna i zdravstvena kultura; kvaliteta studiranja
(Bones for life method; Physical Education; studying quality)
Sažetak
Redovita tjelesna aktivnost (vježbanje, trening) potiče u organizmu niz pozitivnih adaptacijskih promjena koje doprinose povećanju funkcionalnih sposobnosti, unapređenju zdravlja i kvalitete života. U nastavi TZK neophodna je prilagodba programa prema individualnim potrebama svakog studenta. Na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu provodi se program vježbanja koji omogućuje provedbu prilagođene nastave Tjelesne i zdravstvene kulture za studente s invaliditetom ili problemima pokretačkog sustava uslijed sportskih povreda ili nezgoda. U zadnje dvije godine na našem fakultetu koristi se novi program vježbanja kojim se mogu baviti svi studenti bez obzira na njihovo funkcionalno stanje i sposobnosti. Taj program našim studentima je možda bliži i zanimljiviji zbog njihovog opredjeljenja prema prirodnim znanostima jer se u ovom programu primjenjuju zakoni fizike u pokretu budući da je svaki pokret našeg tijela određen fizičkim parametrima: težinom, prostorom i vremenom.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Pedagogija