Pregled bibliografske jedinice broj: 702825
PRIMJENA METODA S OTPOROM U KONDICIJSKOM TRENINGU HRVATSKE HOKEJSKE DVORANSKE REPREZENTACIJE
PRIMJENA METODA S OTPOROM U KONDICIJSKOM TRENINGU HRVATSKE HOKEJSKE DVORANSKE REPREZENTACIJE // 23. Ljetna škola kineziologa Hrvatske / Findak, V (ur.).
Zagreb: Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2014. str. 606-609 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 702825 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
PRIMJENA METODA S OTPOROM U KONDICIJSKOM TRENINGU HRVATSKE HOKEJSKE DVORANSKE REPREZENTACIJE
Autori
Stepanić, Vjeran ; Sporiš, Goran ; Hanžek, Nikola ;
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
23. Ljetna škola kineziologa Hrvatske
/ Findak, V - Zagreb : Hrvatski kineziološki savez (HKS), 2014, 606-609
ISBN
978-953-7965-02-0
Skup
KINEZIOLOŠKE AKTIVNOSTI I SADRŽAJI ZA DJECU, UČENIKE I MLADEŽ S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU I PONAŠANJU TE ZA OSOBE S INVALIDITETOM
Mjesto i datum
Poreč, Hrvatska, 24.06.2014. - 28.06.2014
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
Hokej na travi
Sažetak
Upotrijebiti najbolji sadržaj u optimalno vrijeme, optimalnim opterećenjem, na određenog sportaša ili skupinu sportaša, po mogućnosti homogeniziranu skupinu (ako je riječ o timskom sportu), unutar odgovarajućeg plana i programa. U biti svaki trening je „otporni“ trening jer uvijek opterećujemo tijelo i kompletni lokomotorni sustav prilikom izvođenja jednostavnijih ili složenijih pokreta, nekom vrstom otpora, bez obzira je li to masa vlastitog tijela (kalistenične vježbe) u različitim položajima kontra gravitacije ili centrifugalne i centripetalne sile ili ga opterećujemo dodatnim vanjskim utegom ili „pojačanjem vučnih“ sila. U ovom radu, ali i uopće pod nazivom trening s otporom ili „otporni“ trening podrazumijevamo vrstu treninga u kojem stavljamo sportaša pod dodatno opterećenje raznim načinima i rekvizitima, poput guma, užeta, padobrana, i sl., a sve u svrhu dodatnog opterećenja na njegovu muskulaturu sa svrhom razvoja brzine i jačine pokreta.
Izvorni jezik
Engleski
Znanstvena područja
Pedagogija