Pregled bibliografske jedinice broj: 674055
Bojadisanje i tisak kao poticaj za ljetnu kolekciju tekstilnih materijala
Bojadisanje i tisak kao poticaj za ljetnu kolekciju tekstilnih materijala, 2012., diplomski rad, preddiplomski, Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb
CROSBI ID: 674055 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Bojadisanje i tisak kao poticaj za ljetnu kolekciju tekstilnih materijala
(Dyeing and Printing as Designer Tool in Summer Patterned Textile Collection)
Autori
Glavan, Lana
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Ocjenski radovi, diplomski rad, preddiplomski
Fakultet
Tekstilno-tehnološki fakultet
Mjesto
Zagreb
Datum
18.09
Godina
2012
Stranica
35
Mentor
Glogar, Martinia Ira
Ključne riječi
Dizajn; materijal; kolekcija; bojadisanje; tisak
(Design; textile material; collection; dyeing; printing)
Sažetak
U ovom su radu opisani procesi izrade ljetne kolekcije tekstilnih materijala od same ideje do gotovog proizvoda spremnog za daljnju upotrebu. Obuhvaćeni su svi koraci izrade. Razrada ideje dizajnera, prenašanje idejnih rješenja na papir u svrhu izrade likovne prezentacije, a kasnije na foliju u svrhu pripreme uzoraka za izradu tiskarskih šablona. Izabrani su odgovarajući materijal sa odgovarajućim svojstvima traženim za ljetnu kolekciju. Realizacija predložaka provedena je kroz tehnološke procese bojadisanja i tiska, do gotovog primjerka materijala, sa svim svojstvima koje tekstilni materijal u ljetnoj kolekciji mora posjedovati.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Tekstilna tehnologija
POVEZANOST RADA
Projekti:
117-1171419-1401 - Boje i bojila u procesu ekološki prihvatljivog i održivog razvoja (Parac-Osterman, Đurđica, MZOS ) ( CroRIS)
Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb
Profili:
Martinia Ira Glogar
(mentor)