Pregled bibliografske jedinice broj: 656080
NESREĆE I NEZGODE U CESTOVNOM PROMETU U ŠIBENSKO – KNINSKOJ ŽUPANIJI
NESREĆE I NEZGODE U CESTOVNOM PROMETU U ŠIBENSKO – KNINSKOJ ŽUPANIJI // ZIRP2012 / Pavlin Stanislav, Šafran Mario (ur.).
Zagreb: Fakultet prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, 2012. str. 185-192 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 656080 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
NESREĆE I NEZGODE U CESTOVNOM PROMETU U ŠIBENSKO – KNINSKOJ ŽUPANIJI
(ROAD TRAFFIC ACCIDENTS AND INCIDENTS IN THE SIBENIC-KNIN COUNTY)
Autori
Labor, Magda ; Labor, Edi ; Missoni, Eduard
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
ZIRP2012
/ Pavlin Stanislav, Šafran Mario - Zagreb : Fakultet prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, 2012, 185-192
ISBN
978-953-243-056-1
Skup
ZNANOST I RAZVITAK PROMETA 2012
Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 2012
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
Nesreće i nezgode u cestovnom prometu; Šibensko-Kninska županija; Preventivne aktivnosti
(ROAD TRAFFIC ACCIDENTS AND INCIDENTS; SIBENIK-KNIN COUNTY; PREVENTION ACTIVITIES)
Sažetak
SAŽETAK U Šibensko – kninskoj županiji jasno je vidljivo povećanje broja nezgoda i nesreća vezano uz najprometnije mjesece turističke sezone. Statistički podaci o vrstama i broju ozljeda su dobiveni od Opće bolnice Šibenik i Doma zdravlja Šibenik. Podaci se odnose na osobe ozlijeđene i stradale u prometnim nesrećama u vremenskom razdoblju od 2006 – 2011 Znajući to, i posebne mjere prevencije, uz one koje se primjenjuju zajednički na državnoj razini, trebale bi biti usmjerene da se spriječi toliki broj nesreća upravo u tom razdoblju. Pri tome su poznata i točno određena razdoblja kad se odvija pojačan turistički promet, naime preko vikenda za vrijeme smjene gostiju. Pojačanim kontrolama i prisustvom prometne policije baš u tim kritičnim razdobljima i na kritičnim mjestima, moglo bi se postići mnogo. Izgradnja cestovne prometne infrastrukture koja bi pridonosila rješavanju ovog problema također bi morala imati prioritet. Pri tome se misli najviše na davno planiranu zaobilaznicu kod grada Vodice, koja bi znatno rasteretila jedno od najprometnijih i najugroženijih područja tokom ljeta i na dovršetak brze ceste Šibenik – Knin, koja je zbog relativne skupoće auto ceste u ljetnim mjesecima jako opterećena. Također bi trebalo učiniti sve što je moguće da se motorizirani posjetitelji odvrate od masovnog ulaska u centar grada Šibenika. U tom su smislu još uvijek nedovoljno iskorištena velika parkirališta na rubovima grada, s kojih se hodom može doći u centar za desetak minuta, bilo zbog toga što je signalizacija neadekvatna, ili zbog visoke cijene dnevne parkirališne karte.
Izvorni jezik
Engleski
Znanstvena područja
Kliničke medicinske znanosti, Javno zdravstvo i zdravstvena zaštita
POVEZANOST RADA
Ustanove:
Medicinski fakultet, Zagreb,
Fakultet prometnih znanosti, Zagreb,
Opća bolnica Šibenik
Profili:
Eduard Missoni
(autor)