Pregled bibliografske jedinice broj: 612332
Lobiranje interesnih skupina – potencijali ekonomske integracije Hrvatske u EU
Lobiranje interesnih skupina – potencijali ekonomske integracije Hrvatske u EU, 2012., diplomski rad, diplomski, Ekonomski fakultet Rijeka, Rijeka
CROSBI ID: 612332 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Lobiranje interesnih skupina – potencijali ekonomske integracije Hrvatske u EU
(Lobbying of Interest Groups - Economic integration potential of Croatia accession to EU)
Autori
Jovanović, Barbara
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Ocjenski radovi, diplomski rad, diplomski
Fakultet
Ekonomski fakultet Rijeka
Mjesto
Rijeka
Datum
20.12
Godina
2012
Stranica
75
Mentor
Host, Alen
Ključne riječi
lobiranje; interesne skupine; učinci pristupanja u EU
(lobbying; interest groups; effects of accession to EU)
Sažetak
U radu se analiziraju učinci lobiranja na poslovanje poduzeća, ali i države. Specifičnosti u načinu donošenja odluka u EU rezultiraju potrebom za utjecajem na proces donošenja odluka koji će biti u interesu svih zainteresiranih strana. U radu se utvrđuje i analizira na koji način se kreira politika u svezi s lobiranjem na razini Europske unije, te uloga organiziranih interesa u političkom sustavu i procesima odlučivanja u Europskoj uniji.
Izvorni jezik
Hrvatski
Znanstvena područja
Ekonomija
Napomena
Navedeni rad je završni rad poslijediplomskog specijalističkog studija
POVEZANOST RADA
Projekti:
081-0000000-1267 - Tercijarna logistika - čimbenik uključivanja RH u europski gospodarski sustav (Host, Alen, MZOS ) ( CroRIS)
081-0811403-1405 - Razvoj gospodarske konkurentnosti Hrvatske u procesu priključivanja EU (Kandžija, Vinko, MZOS ) ( CroRIS)
Ustanove:
Ekonomski fakultet, Rijeka
Profili:
Alen Host
(mentor)