Pregled bibliografske jedinice broj: 182042
Primjer sadržaja kondicijske pripreme za djecu starije predškolske dobi
Primjer sadržaja kondicijske pripreme za djecu starije predškolske dobi // Zbornik radova sa 2. Godišnje konvencije Kondicijska priprema sportaša / Jukić, Igor ; Milanović, Dragan (ur.).
Zagreb: Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zagrebački sportski savez, Udruga kondicijskih trenera Hrvatske, 2004. str. 68-74 (predavanje, domaća recenzija, cjeloviti rad (in extenso), stručni)
CROSBI ID: 182042 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Primjer sadržaja kondicijske pripreme za djecu starije predškolske dobi
(An example of conditioning exercises for preschool children)
Autori
Hraski, Željko ; Lordanić, Emil ; Crnokić, Stjepan
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), stručni
Izvornik
Zbornik radova sa 2. Godišnje konvencije Kondicijska priprema sportaša
/ Jukić, Igor ; Milanović, Dragan - Zagreb : Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zagrebački sportski savez, Udruga kondicijskih trenera Hrvatske, 2004, 68-74
Skup
2. Godišnja konvencija Kondicijska priprema sportaša
Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 28.02.2004. - 29.02.2004
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Domaća recenzija
Ključne riječi
Kondicijska priprema; Predškolska dob
(Conditioning; Preschool children)
Sažetak
Uvodeći djecu predškolske dobi u sustav redovitog, organiziranog i kontroliranog sudjelovanja u tjelesnim aktivnostima postepeno ih uvodimo u osnovne principe i vještine neophodne za implementaciju i održavanje njihovih optimalnih kondicijskih sposobnosti, neophodnih i za kasniji zdrav i produktivan život. Na taj se način direktno utječe na poboljšanje funkcioniranja krvožilnog i dišnog sustava, smanjenje postotka masti u tijelu i uopće smanjenje rizika obolijevanja od bolesti prouzročenih nezdravim načinima života (nikotin, alkohol, različite droge i sl.). Također, razvojem određenih motoričkih sposobnosti kao što su koordinacija, snaga i fleksibilnost, značajno se utječe na prevenciju određenih fizičkih oblika povreda nastalih zbog padova, sudara i sl. Na kraju, ne smije se zaboraviti da je razvoj motoričkih sposobnosti osnovni preduvjet za razvoj motoričkih znanja koja imaju veliki utjecaj na psihosocijalni i uopće cjelokupni razvoj svakog djeteta.
Izvorni jezik
Engleski