Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 990509

Total Positivity of Toeplitz Matrices of Recursive Hypersequences


(BI-HR/16-17-046) Došlić, Tomislav; Martinjak, Ivica; Škrekovski, Riste
Total Positivity of Toeplitz Matrices of Recursive Hypersequences // ARS Mathematica Contemporanea, 17 (2019), 1; 125-139 doi:10.26493/1855-3974.1526.b8d (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Total Positivity of Toeplitz Matrices of Recursive Hypersequences

Autori
Došlić, Tomislav ; Martinjak, Ivica ; Škrekovski, Riste

Kolaboracija
BI-HR/16-17-046

Izvornik
ARS Mathematica Contemporanea (1855-3966) 17 (2019), 1; 125-139

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
total positivity, totally positive matrix, Toeplitz matrix, Hankel matrix, hyperfibonacci sequence, log-concavity

Sažetak
We present a new class of totally positive Toeplitz matrices composed of recently introduced hyperfibonacci numbers of the $r$-th generation. As a consequence, we obtain that all sequences $F_n^{; ; (r)}; ; $ of hyperfibonacci numbers of $r$-th generation are log-concave for $r \geq 1$ and large enough $n$.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Geodetski fakultet, Zagreb,
Sveučilište u Osijeku, Odjel za matematiku

Profili:

Avatar Url Tomislav Došlić (autor)

Avatar Url Ivica Martinjak (autor)

Citiraj ovu publikaciju

(BI-HR/16-17-046) Došlić, Tomislav; Martinjak, Ivica; Škrekovski, Riste
Total Positivity of Toeplitz Matrices of Recursive Hypersequences // ARS Mathematica Contemporanea, 17 (2019), 1; 125-139 doi:10.26493/1855-3974.1526.b8d (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
(BI-HR/16-17-046) (BI-HR/16-17-046) Došlić, T., Martinjak, I. & Škrekovski, R. (2019) Total Positivity of Toeplitz Matrices of Recursive Hypersequences. ARS Mathematica Contemporanea, 17 (1), 125-139 doi:10.26493/1855-3974.1526.b8d.
@article{article, year = {2019}, pages = {125-139}, DOI = {10.26493/1855-3974.1526.b8d}, keywords = {total positivity, totally positive matrix, Toeplitz matrix, Hankel matrix, hyperfibonacci sequence, log-concavity}, journal = {ARS Mathematica Contemporanea}, doi = {10.26493/1855-3974.1526.b8d}, volume = {17}, number = {1}, issn = {1855-3966}, title = {Total Positivity of Toeplitz Matrices of Recursive Hypersequences}, keyword = {total positivity, totally positive matrix, Toeplitz matrix, Hankel matrix, hyperfibonacci sequence, log-concavity} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati