Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 972961

Aubert duals of discrete series: the first inductive step


Matić, Ivan
Aubert duals of discrete series: the first inductive step // Glasnik matematički, 54 (2019), 1; 133-178 doi:10.3336/gm.54.1.07 (recenziran, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 972961 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Aubert duals of discrete series: the first inductive step

Autori
Matić, Ivan

Izvornik
Glasnik matematički (0017-095X) 54 (2019), 1; 133-178

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Aubert dual, discrete series, classical p-adic groups

Sažetak
Let G_n denote either symplectic or odd special orthogonal group of rank n over a non-archimedean local field F. We provide an explicit description of the Aubert duals of irreducible representations of G_n which occur in the first inductive step in the realization of discrete series representations starting from the strongly positive ones. Our results might serve as a pattern for determination of Aubert duals of general discrete series of G_n and should produce an interesting part of the unitary dual of this group. Furthermore, we obtain an explicit form of some representations which are known to be unitarizable.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
HRZZ-IP-2013-11-9364 - Automorfne forme, reprezentacije i primjene (Goran Muić, )

Ustanove
Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku

Profili:

Avatar Url Ivan Matić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Matić, Ivan
Aubert duals of discrete series: the first inductive step // Glasnik matematički, 54 (2019), 1; 133-178 doi:10.3336/gm.54.1.07 (recenziran, članak, znanstveni)
Matić, I. (2019) Aubert duals of discrete series: the first inductive step. Glasnik matematički, 54 (1), 133-178 doi:10.3336/gm.54.1.07.
@article{article, author = {Mati\'{c}, I.}, year = {2019}, pages = {133-178}, DOI = {10.3336/gm.54.1.07}, keywords = {Aubert dual, discrete series, classical p-adic groups}, journal = {Glasnik matemati\v{c}ki}, doi = {10.3336/gm.54.1.07}, volume = {54}, number = {1}, issn = {0017-095X}, title = {Aubert duals of discrete series: the first inductive step}, keyword = {Aubert dual, discrete series, classical p-adic groups} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati