Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 963005

Bellman-Steffensen type inequalities


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija
Bellman-Steffensen type inequalities // Journal of inequalities and applications, 2018 (2018), 288, 15 doi:10.1186/s13660-018-1882-9 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 963005 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Bellman-Steffensen type inequalities

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip ; Smoljak Kalamir, Ksenija

Izvornik
Journal of inequalities and applications (1029-242X) 2018 (2018); 288, 15

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Steffensen’s inequality ; Bellman–Steffensen type inequality ; Measure theory ; Exponential convexity

Sažetak
In this paper some Bellman–Steffensen type inequalities are generalized for positive measures. Using sublinearity of a class of convex functions and Jensen’s inequality, nonnormalized versions of Steffensen’s inequality are obtained. Further, linear functionals, from obtained Bellman–Steffensen type inequalities, are produced and their action on families of exponentially convex functions is studied.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Citiraj ovu publikaciju

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija
Bellman-Steffensen type inequalities // Journal of inequalities and applications, 2018 (2018), 288, 15 doi:10.1186/s13660-018-1882-9 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J., Pečarić, J. & Smoljak Kalamir, K. (2018) Bellman-Steffensen type inequalities. Journal of inequalities and applications, 2018, 288, 15 doi:10.1186/s13660-018-1882-9.
@article{article, year = {2018}, pages = {15}, DOI = {10.1186/s13660-018-1882-9}, chapter = {288}, keywords = {Steffensen’s inequality, Bellman–Steffensen type inequality, Measure theory, Exponential convexity}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/s13660-018-1882-9}, volume = {2018}, issn = {1029-242X}, title = {Bellman-Steffensen type inequalities}, keyword = {Steffensen’s inequality, Bellman–Steffensen type inequality, Measure theory, Exponential convexity}, chapternumber = {288} }
@article{article, year = {2018}, pages = {15}, DOI = {10.1186/s13660-018-1882-9}, chapter = {288}, keywords = {Steffensen’s inequality, Bellman–Steffensen type inequality, Measure theory, Exponential convexity}, journal = {Journal of inequalities and applications}, doi = {10.1186/s13660-018-1882-9}, volume = {2018}, issn = {1029-242X}, title = {Bellman-Steffensen type inequalities}, keyword = {Steffensen’s inequality, Bellman–Steffensen type inequality, Measure theory, Exponential convexity}, chapternumber = {288} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font