Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 948126

More accurate Jensen-type inequalities for signed measures


Rodić, Mirna; Krnić, Mario; Pečarić, Josip
More accurate Jensen-type inequalities for signed measures // Mathematical Inequalities and Applications 2018, Book of Abstracts / Aglić Aljinović, Andrea ; Elezović, Neven ; Rodić, Mirna (ur.).
Zagreb: Element, 2018. str. 68-68 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)


CROSBI ID: 948126 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
More accurate Jensen-type inequalities for signed measures

Autori
Rodić, Mirna ; Krnić, Mario ; Pečarić, Josip

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni

Izvornik
Mathematical Inequalities and Applications 2018, Book of Abstracts / Aglić Aljinović, Andrea ; Elezović, Neven ; Rodić, Mirna - Zagreb : Element, 2018, 68-68

Skup
Mathematical Inequalities and Applications 2018

Mjesto i datum
Zagreb, Hrvatska, 4-8.07.2018

Vrsta sudjelovanja
Predavanje

Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija

Ključne riječi
Jensen inequality ; Green function ; refinement ; convex function ; exponentially convex function ; Cauchy-type mean

Sažetak
In this talk we give improvements of several Jensen-type inequalities, giving the necessary and sufficient conditions for them to hold in case of the real Stieltjes measure d \lambda, not necessarily positive. As an application, we derive corresponding mean-value theorems, investigate the exponential and logarithmic convexity of the differences between the left-hand and the right-hand side of the obtained inequalities, also giving several examples of the families of functions for which those results can be applied.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove:
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Mario Krnić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Rodić, Mirna; Krnić, Mario; Pečarić, Josip
More accurate Jensen-type inequalities for signed measures // Mathematical Inequalities and Applications 2018, Book of Abstracts / Aglić Aljinović, Andrea ; Elezović, Neven ; Rodić, Mirna (ur.).
Zagreb: Element, 2018. str. 68-68 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)
Rodić, M., Krnić, M. & Pečarić, J. (2018) More accurate Jensen-type inequalities for signed measures. U: Aglić Aljinović, A., Elezović, N. & Rodić, M. (ur.)Mathematical Inequalities and Applications 2018, Book of Abstracts.
@article{article, year = {2018}, pages = {68-68}, keywords = {Jensen inequality, Green function, refinement, convex function, exponentially convex function, Cauchy-type mean}, title = {More accurate Jensen-type inequalities for signed measures}, keyword = {Jensen inequality, Green function, refinement, convex function, exponentially convex function, Cauchy-type mean}, publisher = {Element}, publisherplace = {Zagreb, Hrvatska} }
@article{article, year = {2018}, pages = {68-68}, keywords = {Jensen inequality, Green function, refinement, convex function, exponentially convex function, Cauchy-type mean}, title = {More accurate Jensen-type inequalities for signed measures}, keyword = {Jensen inequality, Green function, refinement, convex function, exponentially convex function, Cauchy-type mean}, publisher = {Element}, publisherplace = {Zagreb, Hrvatska} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font