Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 91831

Dirac cohomology, unitary representations and a proof of a conjecture of Vogan


Huang, Jing-Song; Pandžić, Pavle
Dirac cohomology, unitary representations and a proof of a conjecture of Vogan // Journal of The American Mathematical Society, 15 (2002), 1; 185-202 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 91831 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Dirac cohomology, unitary representations and a proof of a conjecture of Vogan

Autori
Huang, Jing-Song ; Pandžić, Pavle

Izvornik
Journal of The American Mathematical Society (0894-0347) 15 (2002), 1; 185-202

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Dirac operator; cohomology; unitary representation; infinitesimal character

Sažetak
U radu je dokazana slutnja D. Vogana, koja odredjuje infinitesimalni karakter ireducibilnog (g, K)-modula koji ima Diracovu kohomologiju razlicitu od nula. Infinitesimalni karakter je dan kao rho-translat najvece tezine K-tipa u Diracovoj kohomologiji. Diracova kohomologija se definira kao ker D / (im D \cap ker D), gdje D oznacava Diracov operator na zadanom (g, K)-modulu tenzoriranom sa spin modulom.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
037019

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Pavle Pandžić (autor)


Citiraj ovu publikaciju

Huang, Jing-Song; Pandžić, Pavle
Dirac cohomology, unitary representations and a proof of a conjecture of Vogan // Journal of The American Mathematical Society, 15 (2002), 1; 185-202 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Huang, J. & Pandžić, P. (2002) Dirac cohomology, unitary representations and a proof of a conjecture of Vogan. Journal of The American Mathematical Society, 15 (1), 185-202.
@article{article, year = {2002}, pages = {185-202}, keywords = {Dirac operator, cohomology, unitary representation, infinitesimal character}, journal = {Journal of The American Mathematical Society}, volume = {15}, number = {1}, issn = {0894-0347}, title = {Dirac cohomology, unitary representations and a proof of a conjecture of Vogan}, keyword = {Dirac operator, cohomology, unitary representation, infinitesimal character} }
@article{article, year = {2002}, pages = {185-202}, keywords = {Dirac operator, cohomology, unitary representation, infinitesimal character}, journal = {Journal of The American Mathematical Society}, volume = {15}, number = {1}, issn = {0894-0347}, title = {Dirac cohomology, unitary representations and a proof of a conjecture of Vogan}, keyword = {Dirac operator, cohomology, unitary representation, infinitesimal character} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews
  • Zentrallblat fuer Mathematik





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font