Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 89506

On Euler-Simpson 3/8 formulae


Dedić, Ljuban; Matić, Marko; Pečarić, Josip; Vukelić, Ana
On Euler-Simpson 3/8 formulae // Nonlinear Studies, 18 (2011), 1; 1-26 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 89506 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On Euler-Simpson 3/8 formulae

Autori
Dedić, Ljuban ; Matić, Marko ; Pečarić, Josip ; Vukelić, Ana

Izvornik
Nonlinear Studies (1359-8678) 18 (2011), 1; 1-26

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Euler-Simpson 3/8 formulae; quadrature formulae; functions of bounded variation; Lipschitzian functions

Sažetak
A number of inequalities, for functions whose derivatives are either functions of bounded variation or Lipschitzian functions or functions in Lp-spaces, is proved by applying the Euler- Simpson 3/8 formulae. The results are applied to obtain some error estimates for the Simpson 3/8 quadrature rules.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
177-1170889-3039 - Nejednakosti i numerička analiza
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Matić, Marko, MZOS ) ( POIROT)
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Marko Matić (autor)

Avatar Url Ana Vukelić (autor)

Avatar Url Ljuban Dedić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Dedić, Ljuban; Matić, Marko; Pečarić, Josip; Vukelić, Ana
On Euler-Simpson 3/8 formulae // Nonlinear Studies, 18 (2011), 1; 1-26 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Dedić, L., Matić, M., Pečarić, J. & Vukelić, A. (2011) On Euler-Simpson 3/8 formulae. Nonlinear Studies, 18 (1), 1-26.
@article{article, year = {2011}, pages = {1-26}, keywords = {Euler-Simpson 3/8 formulae, quadrature formulae, functions of bounded variation, Lipschitzian functions}, journal = {Nonlinear Studies}, volume = {18}, number = {1}, issn = {1359-8678}, title = {On Euler-Simpson 3/8 formulae}, keyword = {Euler-Simpson 3/8 formulae, quadrature formulae, functions of bounded variation, Lipschitzian functions} }

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font