Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 892142

Decidability of interpretability logics ILM_0 and ILW*


Mikec, Luka; Perkov, Tin; Vuković, Mladen
Decidability of interpretability logics ILM_0 and ILW* // Logic journal of the igpl, 25 (2017), 758-772 doi:10.1093/jigpal/jzx027 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 892142 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Decidability of interpretability logics ILM_0 and ILW*

Autori
Mikec, Luka ; Perkov, Tin ; Vuković, Mladen

Izvornik
Logic journal of the igpl (1367-0751) 25 (2017); 758-772

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
interpretability logic ; generalized Veltman semantics ; filtration ; finite model property ; decidability

Sažetak
The finite model property is a key step in proving decidability of modal logics. By adapting the filtration method to the generalized Veltman semantics for interpretability logics, we have been able to prove the finite model property of interpretability logic ILM_0 w.r.t. generalized Veltman models. We use the same technique to prove the finite model property of interpretability logic ILW* w.r.t. generalized Veltman models. The missing link needed to prove the decidability of ILM_0 was completeness w.r.t. generalized Veltman models, which we obtain in this article. Thus, we prove the decidability of ILM_0, which was an open problem. Using the same technique, we prove that ILW* is also decidable.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Zagreb,
Učiteljski fakultet, Zagreb,
Sveučilište u Rijeci - Odjel za matematiku

Profili:

Avatar Url Mladen Vuković (autor)

Avatar Url Tin Perkov (autor)

Avatar Url Luka Mikec (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Mikec, Luka; Perkov, Tin; Vuković, Mladen
Decidability of interpretability logics ILM_0 and ILW* // Logic journal of the igpl, 25 (2017), 758-772 doi:10.1093/jigpal/jzx027 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Mikec, L., Perkov, T. & Vuković, M. (2017) Decidability of interpretability logics ILM_0 and ILW*. Logic journal of the igpl, 25, 758-772 doi:10.1093/jigpal/jzx027.
@article{article, year = {2017}, pages = {758-772}, DOI = {10.1093/jigpal/jzx027}, keywords = {interpretability logic, generalized Veltman semantics, filtration, finite model property, decidability}, journal = {Logic journal of the igpl}, doi = {10.1093/jigpal/jzx027}, volume = {25}, issn = {1367-0751}, title = {Decidability of interpretability logics ILM\_0 and ILW\ast}, keyword = {interpretability logic, generalized Veltman semantics, filtration, finite model property, decidability} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet


Citati