Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 874600

Quetiapine Poisoning Associated with Neuroleptic Malignant Syndrome, Rhabdomyolysis and Renal Failure : A Case Report


Ninčević, Željko; Lasić, Davor; Glavina, Trpimir; Mikačić, Marijana; Carev, Mladen; Podrug, Kristijan
Quetiapine Poisoning Associated with Neuroleptic Malignant Syndrome, Rhabdomyolysis and Renal Failure : A Case Report // Psychiatria Danubina, 29 (2017), 1; 84-86 (recenziran, članak, stručni)


CROSBI ID: 874600 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Quetiapine Poisoning Associated with Neuroleptic Malignant Syndrome, Rhabdomyolysis and Renal Failure : A Case Report

Autori
Ninčević, Željko ; Lasić, Davor ; Glavina, Trpimir ; Mikačić, Marijana ; Carev, Mladen ; Podrug, Kristijan

Izvornik
Psychiatria Danubina (0353-5053) 29 (2017), 1; 84-86

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, stručni

Ključne riječi
quetiapine, neuroleptic malignant syndrome, icu, renal failure

Sažetak
We must always keep in mind that overdose with quetiapine may be associated with coma, respiratory depression, hypotension, QT prolongation, neuroleptic malignant syndrome, extreme rhabdomyolysis and acute renal failure. Major overdoses of quetiapine warrant close observation in an intensive care setting.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Kliničke medicinske znanosti



POVEZANOST RADA


Ustanove:
KBC Split,
Medicinski fakultet, Split

Profili:

Avatar Url Željko Ninčević (autor)

Avatar Url Mladen Carev (autor)

Avatar Url Davor Lasić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ninčević, Željko; Lasić, Davor; Glavina, Trpimir; Mikačić, Marijana; Carev, Mladen; Podrug, Kristijan
Quetiapine Poisoning Associated with Neuroleptic Malignant Syndrome, Rhabdomyolysis and Renal Failure : A Case Report // Psychiatria Danubina, 29 (2017), 1; 84-86 (recenziran, članak, stručni)
Ninčević, Ž., Lasić, D., Glavina, T., Mikačić, M., Carev, M. & Podrug, K. (2017) Quetiapine Poisoning Associated with Neuroleptic Malignant Syndrome, Rhabdomyolysis and Renal Failure : A Case Report. Psychiatria Danubina, 29 (1), 84-86.
@article{article, year = {2017}, pages = {84-86}, keywords = {quetiapine, neuroleptic malignant syndrome, icu, renal failure}, journal = {Psychiatria Danubina}, volume = {29}, number = {1}, issn = {0353-5053}, title = {Quetiapine Poisoning Associated with Neuroleptic Malignant Syndrome, Rhabdomyolysis and Renal Failure : A Case Report}, keyword = {quetiapine, neuroleptic malignant syndrome, icu, renal failure} }
@article{article, year = {2017}, pages = {84-86}, keywords = {quetiapine, neuroleptic malignant syndrome, icu, renal failure}, journal = {Psychiatria Danubina}, volume = {29}, number = {1}, issn = {0353-5053}, title = {Quetiapine Poisoning Associated with Neuroleptic Malignant Syndrome, Rhabdomyolysis and Renal Failure : A Case Report}, keyword = {quetiapine, neuroleptic malignant syndrome, icu, renal failure} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • Social Science Citation Index (SSCI)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus
  • MEDLINE





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font