Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 861327

Derivation of homogenized Euler–Lagrange equations for von Kármán rods


Bukal, Mario; Pawelczyk Matthäus; Velčić, Igor
Derivation of homogenized Euler–Lagrange equations for von Kármán rods // Journal of differential equations, 262 (2017), 11; 5565-5605 doi:10.1016/j.jde.2017.02.009 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 861327 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Derivation of homogenized Euler–Lagrange equations for von Kármán rods

Autori
Bukal, Mario ; Pawelczyk Matthäus ; Velčić, Igor

Izvornik
Journal of differential equations (0022-0396) 262 (2017), 11; 5565-5605

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Elasticity ; Homogenization ; Dimension reduction ; Convergence of equilibria

Sažetak
In this paper we study the effects of simultaneous homogenization and dimension reduction in the context of convergence of stationary points for thin nonhomogeneous rods under the assumption of the von Kármán scaling. Assuming stationarity conditions for a sequence of deformations close to a rigid body motion, we prove that the corresponding sequences of scaled displacements and twist functions converge to a limit point, which is the stationary point of the homogenized von Kármán rod model. The analogous result holds true for the von Kármán plate model.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
HRZZ-UIP-2013-11-9477 - MAtematička analiza multifizikalnih problema koji uključuju tanke i kompozitne strukture i fluide (MAMPITCoStruFl) (Velčić, Igor, HRZZ - 2013-11) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mario Bukal (autor)

Avatar Url Igor Velčić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Bukal, Mario; Pawelczyk Matthäus; Velčić, Igor
Derivation of homogenized Euler–Lagrange equations for von Kármán rods // Journal of differential equations, 262 (2017), 11; 5565-5605 doi:10.1016/j.jde.2017.02.009 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Bukal, M., Pawelczyk Matthäus & Velčić, I. (2017) Derivation of homogenized Euler–Lagrange equations for von Kármán rods. Journal of differential equations, 262 (11), 5565-5605 doi:10.1016/j.jde.2017.02.009.
@article{article, year = {2017}, pages = {5565-5605}, DOI = {10.1016/j.jde.2017.02.009}, keywords = {Elasticity, Homogenization, Dimension reduction, Convergence of equilibria}, journal = {Journal of differential equations}, doi = {10.1016/j.jde.2017.02.009}, volume = {262}, number = {11}, issn = {0022-0396}, title = {Derivation of homogenized Euler–Lagrange equations for von K\'{a}rm\'{a}n rods}, keyword = {Elasticity, Homogenization, Dimension reduction, Convergence of equilibria} }
@article{article, year = {2017}, pages = {5565-5605}, DOI = {10.1016/j.jde.2017.02.009}, keywords = {Elasticity, Homogenization, Dimension reduction, Convergence of equilibria}, journal = {Journal of differential equations}, doi = {10.1016/j.jde.2017.02.009}, volume = {262}, number = {11}, issn = {0022-0396}, title = {Derivation of homogenized Euler–Lagrange equations for von K\'{a}rm\'{a}n rods}, keyword = {Elasticity, Homogenization, Dimension reduction, Convergence of equilibria} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font