Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 860841

One proof of the Gheorghiu inequality


Ivanković, Božidar
One proof of the Gheorghiu inequality // Mathematical inequalities & applications, 19 (2016), 4; 1193-1202 doi:10.7153/mia-19-88 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 860841 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
One proof of the Gheorghiu inequality

Autori
Ivanković, Božidar

Izvornik
Mathematical inequalities & applications (1331-4343) 19 (2016), 4; 1193-1202

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Convex functions, linear functionals, Jensen’s inequality, reverse Jessen’s inequality, reverse Holder’s inequality, Gheorghiu inequality

Sažetak
The Gheorghiu inequality is a reverse Holder’s inequality. In this article, the Gheorghiu inequality is proven by using a property of a two – variable function. Original Gheorghiu’s result is presented and compared with obtained result.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Ustanove
Fakultet prometnih znanosti, Zagreb

Profili:

Avatar Url Božidar Ivanković (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ivanković, Božidar
One proof of the Gheorghiu inequality // Mathematical inequalities & applications, 19 (2016), 4; 1193-1202 doi:10.7153/mia-19-88 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Ivanković, B. (2016) One proof of the Gheorghiu inequality. Mathematical inequalities & applications, 19 (4), 1193-1202 doi:10.7153/mia-19-88.
@article{article, author = {Ivankovi\'{c}, B.}, year = {2016}, pages = {1193-1202}, DOI = {10.7153/mia-19-88}, keywords = {Convex functions, linear functionals, Jensen’s inequality, reverse Jessen’s inequality, reverse Holder’s inequality, Gheorghiu inequality}, journal = {Mathematical inequalities and applications}, doi = {10.7153/mia-19-88}, volume = {19}, number = {4}, issn = {1331-4343}, title = {One proof of the Gheorghiu inequality}, keyword = {Convex functions, linear functionals, Jensen’s inequality, reverse Jessen’s inequality, reverse Holder’s inequality, Gheorghiu inequality} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati